Wersja do druku

Udostępnij

Dotknij teatruto ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.W tegorocznej edycji Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował cykl warsztatów kierowanych do najmłodszych widzów. 25 marca WTP zaprasza grupy szkolne /8-12 lat/ do wzięcia udziału w projekciePantomima nie boli. Dotknij teatru.W czasie dwugodzinnych zajęć z aktorami i pedagogami WTP odbędą się warsztaty ruchu i pracy w teatrze pantomimy, spotkania z aktorami i twórcami współpracującymi z wrocławską Pantomimą. Dzięki temu widzowie poznają teatr „od kuchni”, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami idoświadczeniami.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupałódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. KazimierzaDejmka w Łodzi. W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim,mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolskicharakter-włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia TeatruNarodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27marca.

Szczegóły i zapisy telefoniczne: 71 337 21 03 lub mailowo: piotr.soroka@pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close