Duet artystyczny Natalia Chylińska – Katarzyna Pastuszak eksploruje nowe kierunki podczas podróży do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaprezentuje dwie premiery i aktualnie rozwijany projekt.

Wersja do druku

Udostępnij

W wyniku współpracy Natalii Chylińskiej i Katarzyny Pastuszak z amerykańską choreografką Sue Schroeder w zeszłym roku powstał film artystyczny pt. Home. To poetycka narracja o doświadczaniu miejsca – wspólnego dla ciał-w-ruchu. Ciał ludzkich i więcej-niż-ludzkich. Fundamenty ludzkiej egzystencji – dom, ciało i natura są ze sobą zrośnięte. Przenikające się historie, wspomnienia, melodie, ruchy świata materialnego ujawniają splot 𝘮𝘺. Home jest kultywacją czułości dla ziemi w niezbędnym procesie uzdrawiania relacji człowieka z naturą.

Duet Chylińska – Pastuszak będzie można zobaczyć w filmie oraz podczas performansu na żywo, który towarzyszy premierowej projekcji w Stanach Zjednoczonych w ramach Houston Cinema Arts Festival. Polska premiera filmu wraz z performansem odbyła się we wrześniu tego roku w Teatrze Leśnym w Gdańsku w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2023 (produkcja: Amareya Theatre & Guests, GAK Winda, Between Pomiędzy Research Group).

Podczas pobytu w USA artystki zrealizują również autorski performans pt. Anatomie (premiera USA; opis: https://www.teatramareya.pl/anatomie), który niedawno prezentowały między innymi na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie.

Podczas pobytu w Houston i Atlancie duet poprowadzi także cykl warsztatów pt. Grzyby: remedium na ciało-w-kryzysie, który wiąże się z projektem zainicjowanym przez Katarzynę Pastuszak podczas międzynarodowej rezydencji “No Time To Lose” zorganizowanej przez Sue Schroeder w czerwcu minionego roku w Ruszczy pod Krakowem. W ramach rezydencji artystyczno-badawczej w CORE Dance w Atlancie, Pastuszak i Chylińska będą rozwijały projekt performatywny wokół grzybów.

Udział artystek został dofinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu „Kultura Polska na Świecie”.

Udział Katarzyny Pastuszak w wydarzeniach w ramach projektu „Pol(s)ka w USA” jest częścią projektu badawczego „Teatr – Literatura – Zarządzanie”, projekt nr: 533-I015-H014-23, Between.Pomiędzy Research Group, 2023.

Harmonogram:

10 listopada: Master Class: Grzyby: remedium na ciało-w-kryzysie, Uniwersytet Houston

12 listopada: Master Class: Grzyby: remedium na ciało-w-kryzysie; Frame Dance Houston
Premiera USA art filmu Home (reż. Sue Schroeder, Adam Larsen) + performans na żywo z udziałem Natalii Chylińskiej i Katarzyny Pastuszak; DeLUXE Theater, Houston Cinema Arts Film Festival

15 listopada Lekcja: Grzyby: remedium na ciało-w-kryzysie; CORE Dance (Atlanta),

warsztaty na Emory University (WoodPec Studio, Atlanta)

16 listopada: performans Anatomie (premiera USA) + rozmowa pospektaklowa, Salon: The Art of Conversation (CORE Dance, Atlanta)

1622 listopada: Natalia Chylińska/Katarzyna Pastuszak – rezydencja artystyczno-badawcza; CORE Dance, Atlanta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close