Duet horyzont zdarzeń z choreografią Macieja Kuźmińskiego i w wykonaniu studentów Codarts z Rotterdamu, Renaty Cidra Labiano i Hamiltona Blomquista otworzy jeden z największych festiwali tańca w Holandii – Nederlandse Dansdagen. Gala otwarcia festiwalu odbędzie się 30 września o godz. 20.00 w Theater aan het Vrijthof w Maastricht.

Wersja do druku

Udostępnij

Duet horyzont zdarzeń to pierwsza tego typu praca Macieja Kuźmińskiego. W czerwcu 2021 duet został prezentowany w Holandii w ramach Rotterdam International Duet Choreographic Competition, stając się pierwszą polską pracą zakwalifikowaną do finału tego konkursu i zdobywając nagrodę Codarts Production Prize. Następnie zdobył I nagrodę jury na konkursie 3… 2… 1… Taniec w Krakowie i otworzył rok akademicki 2022 Codarts.

Na festiwalu będzie można zobaczyć również takie zespoły jak: Nederlands Dans Theater, Introdans czy Krisztina de Châtel. Na samej gali otwarcia pojawi się również Ann van der Broek ze spektaklem Joy Enjoy Joy.

Tuż po prezentacji na Nederlandse Dansdagen duet horyzont zdarzeń będzie można zobaczyć w Polsce: zostanie zaprezentowany 2 października o godz. 20.00 w Zakładzie Kulturalnym w Gdańsku.

***

O spektaklu:

Kiedy uliczne protesty rosną w siłę, a strony ideologicznego sporu coraz mocniej okopują się w swoich obozach, jedność narodu przypomina bardziej postać nieproszonego gościa niż kochającej się rodziny. Biało-czerwona flaga Polski staje się polem politycznego konfliktu, tożsamością, którą obie strony starają się zawłaszczyć. Nowe i stare podziały głębiej niż kiedykolwiek rozszarpują tkankę społeczną, rozdzielając przyjaciół i rodziny, wywołując gniew i napędzając przemoc. Zmierzamy do punktu, z którego nie będzie powrotu. A może już go przekroczyliśmy?

 

Realizatorzy:

Choreografia, produkcja, oświetlenie, edycja muzyki: Maciej Kuźmiński
Taniec: Renata Cidra Labiano & Hamilton Blomquist / Stavali Portergijs & Tommaso Terribile
Kreacja: Monika Witkowska & Omar Karabulut
Kostiumy: Ilona Binarsch
Wideo i montaż: Paweł Szymkowiak
Wsparcie: Paweł Urbanowicz
Muzyka: Jóhann Jóhannsson

Produkcja: Maciej Kuźmiński Company
Wsparcie produkcyjne: Codarts Rotterdam, Teatr ROZBARK, MDK Zduńska Wola

Czas trwania: 9 min

***

Więcej informacji o gali otwarcia Nederlandse Dansdagen:
link

Portfolio Macieja Kuźmińskiego i informacje o duecie horyzont zdarzeń:
link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close