Wersja do druku

Udostępnij

International Tanzmesse nrw – Międzynarodowe Targi Tańca w dniach 27-30  2014 zapraszają profesjonalistów i entuzjastów tańca z całego świata do wspólnego spotkania. Oprócz kilkuset wystawców z całego świata każdego dnia zaplanowano pokazy spektakli, a także filmów prezentujących najnowsze prace i dokonania choreograficzne. Po raz drugi jako wystawca w targach uczestniczy Instytut Muzyki i Tańca, reprezentowany przez  dyr. Joannę Szymajdę i Martę Michalak.  Ponadto podczas targów nasz kraj reprezentuje Teatr Tańca Zawirowania. 

 

W ramach targów 29 sierpnia w godz. 10.15-11.00 Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie oraz the internationale tanzmesse zapraszają również na prolog projektu site-specific – instalację Body Opera  z muzyką Wojciecha Blecharza. W okazie bierze udział Dawid Lorenc. Projekt ma być realizowany w 2016, prezentacja podczas targów ma służyć także pozyskaniu partnerów do projektu.

 

 O instalacji:

 

W Body Operze nie ma śpiewaka. 

Tu solistą jest tancerz. 

W Body Operze nie ma libretta. 

To opowieść o fizyczności tancerza, spektakl mapy jego ciała. 

Nie ma arii — jest ruch, dotyk, tarcie i oddech. 

Odgłosy Ciała. 

 

 

Lista wystawców i szczegółowy program: http://www.tanzmesse-nrw.com/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close