Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca wykupił stanowisko promocyjne na tegorocznych targach Internationale Tanzmesse NRW, które odbędą się w dniach 29 sierpnia-1 września 2012 w Duesseldorfie. Internationale Tanzmesse NRW to jedna z największych tego typu imprez w Europie, goszcząca co roku przedstawicieli międzynarodowego środowiska tanecznego. Celem targów jest stworzenie platformy nawiązywania kontaktów na płaszczyźnie zawodowej oraz promocji własnej działalności artystycznej. Więcej informacji o targach pod adresem http://www.tanzmesse-nrw.com/pages/messe2012-en.htm.

Na potrzeby promocji polskiego tańca, m.in. w ramach Tanzmesse, Instytut przygotowuje DVD promujące twórczość polskich zawodowych artystów tańca i zawodowych zespołów tanecznych. DVD zawierać będzie prezentacje zawodowych zespołów i artystów tańca współczesnego, jazzowego, klasycznego, ludowego oraz dawnego. Każdy z zamieszczonych na DVD 2-4 minutowych materiałów poświęconych danemu artyście/zespołowi będzie składał się z: krótkiej rozmowy z artystą/przedstawicielem zespołu + fragmentów nagrań spektakli. Co ważne, powinny być to spektakle, które są w Państwa repertuarze i które mogłyby zostać pokazane za granicą.

Tych z Państwa, którzy chcieliby zaprezentować swoją działalność na DVD promocyjnym wydawanym przez IMIT, bardzo prosimy o kontakt do 12 kwietnia pod adresem: taniec@imit.org.pl w celu ustalenia szczegółów organizacyjnych nagrania krótkiego wywiadu oraz o przesłanie do 20 kwietnia do siedziby IMiT (ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa, na nazwisko Marta Michalak) materiałów wideo o maksymalnej łącznej długości 30 minut (jeśli przesyłają Państwo nagrania całych spektakli, prosimy o podanie minutaży wybranych fragmentów).

Poniżej wymagania techniczne dotyczące materiałów (w pierwszej kolejności – pkt 1 i 2 – materiały najwyższej jakości, na których zależałoby nam najbardziej). Jakość przesłanych przez Państwa materiałów ma duże znaczenia dla jakości finalnej prezentacji na naszym DVD.

1. nagrania wysokiej rozdzielczości (HD, full HD: 1920×1080, 1440×1080, dźwięk 48kHz, 16 bit) na kasetach lub w formie oryginalnych plików, lub

2. nagrania w rozdzielczości PAL (720×576, dźwięk jak wyżej) na kasetach miniDV, lub

3. płyty DVD, lub

4. kasety VHS (prosimy o przesyłanie oryginalnych kaset wideo, a nie kaset przegranych na DVD)

Uwaga! Nie przyjmujemy mocno skompresowanych plików do Internetu!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close