W ubiegłą sobotę, 7 października, we Frankfurcie nad Menem odbyła się Gala konkursu Solocoreografico. Spektakl Ruch Oporu / Rух Oпору w choreografii Macieja Kuźmińskiego i w wykonaniu Darii Koval zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze wykonanie (Best Performance Award). Praca otrzymała już łącznie już 6 nagród: zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę publiczności w konkursie Solo Dance Contest w Gdańsku (przyznane łącznie po raz pierwszy w historii konkursu), zajęła też czwarte miejsce na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 22BU&NY w hiszpańskim Burgos oraz zdobyła Theater Roxy Ölm Award, przyznaną na 37. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze.

Wersja do druku

Udostępnij

Solo Ruch Oporu opowiada ciałem i głosem Darii Koval, ukraińskiej uchodźczyni, o jej przeżyciach w pierwszych tygodniach wybuchu wojny w Ukrainie.

Gdy wybuchła wojna byłam w Kijowie […] Myślałam, że nigdy już nie będę tańczyć, bo zdałam sobie sprawę, że taniec nie jest już niczym ważnym. Dla mnie ta praca jest bardzo ważna, ponieważ chciałam opowiedzieć o wojnie z własnej perspektywy i podzielić się swoją osobistą historią

– mówi Daria Koval.

Intencja tancerki zbiegła się z zamysłem Macieja Kuźmińskiego, który uznał, że po symbolicznej pracy Every Minute Motherland, powinien odwołać się również do „bezpośredniej wypowiedzi konkretnej osoby, bo wojna nie jest abstrakcją i dotyka realnych jednostek”.

Kolejne prezentacje spektaklu w Niemczech odbędą się 11 i 12 października w Friedrichshafen i 14 października w Ölm.

6 grudnia praca zostanie zaprezentowana także w Jerozolimie.

Więcej informacji: www.maciejkuzminski.com

Na zdjęciu: Maciej Kuźmiński. Fot. Karl Heinz-Mierke

Na zdjęciu: Daria Koval. Fot. Maciej Moskwa

Solocoreografico / "Ruch Oporu" ("Resistance Movement") - chor. Maciej Kuźmiński, taniec: Daria Koval. Fot. Ralph Mohr

Plakat spektaklu "Ruch oporu". Grafika i fot. Aleksander Joachimiak

Solocoreografico / "Ruch Oporu" ("Resistance Movement") - chor. Maciej Kuźmiński, taniec: Daria Koval. Fot. Ralph Mohr

Maciej Kuźmiński Company

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close