Wersja do druku

Udostępnij

Magdalena Matusiak i Paweł Karpiński – najlepsza w Polsce para tancerzy na wózkach ze Stowarzyszenia „SwingDuet” – będzie dziś reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego festiwalu tańca dla osób z niepełnosprawnościami Inclusive Dance World Vision. Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Leonid Tarasov (Rosja). W tym roku festiwal po raz pierwszy odbywa się online, a jego głównym celem – obok integracji tancerzy z niepełnosprawnościami i wymiany doświadczeń artystycznych – jest także przeciwdziałanie skutkom izolacji spowodowanym przez pandemię. Inclusive Dance World Vision to – jak podkreślają organizatorzy – jedność w różnorodności, bezprecedensowe wydarzenie, które łączy wszystkie kontynenty. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele 29 krajów – m.in. z Austrii, Argentyny, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indonezji, Włoch, Meksyku, Holandii, Peru, Białorusi, Rosji, Gruzji, Kirgistanu, Słowenii, Kolumbii, Tajwanu, Filipin, Uzbekistanu, Francji, Czech, Szwecji, Estonii – w tym wspomniana para reprezentantów z Polski.

Prezentacje rozpoczną się o godz. 10.00, a występ polskiej pary zaplanowany jest ok. godz. 18.30. Relację z wydarzenia można śledzić na żywo na stronie: www.idwv.org

Jak zapowiada Iwona Ciok, prezes „SwingDuet” i współorganizator Inclusive Dance World Vision, podczas festiwalu prezentowana będzie także nauka fragmentu tańca ludowego (kujawiak) w wersji dla osób z niepełnosprawnościami, dla wszystkich oglądających na świecie.

Więcej informacji i program wydarzenia na stronie festiwalu: www.idwv.org

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close