Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.00 w Klubie Żak w ramach IV Gdańskiego Festiwalu Tańca premiera spektaklu Clever project Filipa Szatarskiego, i Radka Hewelta. Sami twórcy mówią, że „ powstaje [on] w oparciu o wieloletnią dyskuję na temat sztuki, teatru, tańca oraz zaangażowanej wymiany poglądów. Dyskusja ta trwa już ponad 15 lat i w jej trakcie zostały teoretycznie stworzone dziesiątki różnych spektakli, które nigdy nie doczekały sie swojej realizacji na scenie. W oparciu o te doświadczenia zdecydowaliśmy się skonstruować spektakl, który powstaje, tworzy się niejako podczas samej swojej realizacji opierając się o mocną strukturę improwizacyjną, za każdym razem przybierając inna formę, pozwala widzowi interaktywnie współtworzyć spektakl w jego trakcie i wpływać na jego kształt podejmując wspólne decyzje z performerami. Sam proces współkreacji będzie analizą i dekonstrukcja spektaklu teatralno-tanecznego, aby uświadomić widzowi jak taki spektakl powstaje, jakie posiada elementy składowe, co tworzy magię, co obnaża samego performera, co nadaje spektaklowi końcowy kształt”.

choreografia, muzyka, wykonanie: Filip Szatarski i Radek Hewel. Premiera: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak | 40 minut

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close