Wersja do druku

Udostępnij

29 grudnia 2020 roku o godz. 20.00 na kanale B’cause Dance Company na YouTube pokazany zostanie premierowo spektakl Kepler 22b. Nagranie będzie dostępne przez 48 godzin.

O spektaklu:

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń i nie ograniczymy zamiłowania do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka – planetę Kepler 22b. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie – ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie Kepler 22b?

Choreografia: Bartek Woszczyński

Muzyka: ATMO Music Productions

Tancerze: Anna Banasik, Michał Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska

Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki

Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

Projekt materiałów graficznych: Renata Orzeszek | Bez szablonu

Organizator: Fundacja B’cause i B’cause Dance Company

Projekt współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawa.

Więcej informacji na www.bcausedancecompany.com.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close