Wersja do druku

Udostępnij

Inicjatywa Przestrzeń Wspólna to oddolna platforma wymiany wiedzy między osobami profesjonalnie i amatorsko praktykującymi i badającymi taniec, choreografię oraz szeroko rozumianą pracę z ciałem. Jej inicjatorkami są Alicja Czyczel, Katarzyna Słoboda i Marcelina Obarska.

Spotkania są regularne, bezpłatne i otwarte. Odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki lub wtorki przez ZOOM-a. Dzisiejsze spotkanie zaplanowano w godz. 18.00-20.00.

Od organizatorek:

Spotykamy się, bo szukamy inspiracji. Widzimy wartość w budowaniu wspólnoty opartej na trosce i zaufaniu. Potrzebujemy alternatywnych sposobów wytwarzania wiedzy,
horyzontalnych struktur współpracy, integracji środowiska i budowania wielowymiarowych sieci sięgających poza jego ramy. Cenimy proces ponad produkt.

Projekt łączy różne środowiska, ma charakter międzynarodowy, inkluzywny i interdyscyplinarny (choreografia, sztuki wizualne, performans, teoria tańca itd.). Metoda naszej pracy opiera się na spotkaniach samokształceniowych, lekturze tekstów autorstwa praktyczek/praktyków i badaczek/badaczy tańca, dyskusjach seminaryjnych oraz dzieleniu się naszymi sposobami tworzenia, dokumentowania i rozwijania pracy artystycznej i badawczej.

Tworzymy Przestrzeń Wspólną dla siebie nawzajem, by umożliwić kolektywną i pozainstytucjonalną ekspresję, zrozumienie modeli i języków artystycznych oraz afirmatywną/konstruktywną krytykę naszych działań. Naszym kluczowym celem jest budowanie wspólnoty opartej na trosce i zaufaniu oraz wdrażanie horyzontalnej struktury współpracy opartej na transparentnych zasadach.

Kontakt: przestrzenwspolna2020@gmail.com

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/848190145963849

Regularne, otwarte, on-line spotkania Przestrzeni Wspólnej kierowane są do osób zawodowo lub amatorsko zajmujących się choreografią i tańcem (jako praktyczki/praktycy i badaczki/badacze), ale nie wykluczają udziału wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

Zasady uczestnictwa:

1. Spotykamy się co dwa tygodnie: raz w poniedziałek, raz we wtorek. Spotkanie trwa dwie godziny.
2. Zapraszamy znajome/znajomych potencjalnie zainteresowane/zainteresowanych takim wydarzeniem. Jeśli chcę, żeby ktoś dołączył, troszczę się o to, żeby ta osoba znała kontekst i teksty. Zaproszenia na Facebooku giną w czeluściach internetu.
3. Jak dokumentujemy nasze spotkania? Nagrywamy audio, które dostępne będzie tylko dla uczestniczek/uczestników spotkania.

Link do Zoom-a (na gościnnych falach Muzeum Sztuki w Łodzi): https://us02web.zoom.us/j/86374806067…

Meeting ID: 863 7480 6067
Passcode: 469362

Teksty:

bell hooks „Teoria feministyczna”, tłum. Ewa Alicja Majewska, wyd. Krytyka Polityczna – rozdział „Siostrzeństwo. Polityczna solidarność między kobietami”

Renata Piotrowska- Auffret „Partytura na życie”: https://www.facebook.com/…/a.123583…/130087328817740/…

Teksty z folderu towarzyszącego wystawie Prototypy 03 – Carolina Caycedo i Zofia Rydet „Raport troski”, Muzeum Sztuki w Łodzi: https://msl.org.pl/…/Prototypy3-broszura-internet_4.pdf…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close