Zapraszamy do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi na najnowszy spektakl Macieja Kuźmińskiego Every Minute Motherland, który jest realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Premiera łódzka odbywa się dzień po premierze w Gdańsku, czyli 26 sierpnia o godz. 19.00.

Wersja do druku

Udostępnij

Minimalistyczny, mocny spektakl taneczny zatytułowany Every Minute Motherland powstał pod wpływem wojny na Ukrainie i został przygotowany przez polsko-ukraiński zespół, w tym we współpracy osobami w kryzysie uchodźctwa.

Every Minute Motherland to dzieło dokumentalne, z wewnętrznym i zewnętrznym oglądem wydarzeń ostatnich miesięcy. Doświadczenia wyryte w ciałach tancerek i tancerzy zostaną uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ciała i ducha, w czasie i przestrzeni.

W spektaklu zatańczą: Anastasia Ivanova, Daria Koval, Anna Mysloslavska i Vitaliia Vaskiv z Ukrainy oraz Omar Karabulut, Szymon Tur i Monika Witkowska z Polski. Postaci spektaklu językiem ruchu wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Ten spektakl stał się dla mnie szansą na bycie nadal tancerką, a jednocześnie do wzmocnienia głosu Ukrainy – mówi Anna Myloslavska, lwowska artystka, która obecnie przebywa w Warszawie.

Maciej Kuźmiński, który od początku wojny pomaga uchodźcom jako wolontariusz, mówi o wojnie w Ukrainie jako jednym z wydarzeń, które miały na niego największy wpływ. W Every Minute Motherland traktuje wojnę jako ogromną siłę, która raz za razem wprowadza świat fizyczny i egzystencjalny w ruch, kwestionując wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu.
Strona internetowa: https://maciejkuzminski.com

Choreografia, reżyseria oświetlenia, opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński
Asystentka choreografa: Monika Witkowska
Dramaturg: Paul Bargetto
Taniec i kreacja: Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Anastasia Ivanova, Monika Witkowska, Szymon Tur, Omar Karabulut, Judyta Pakulska
Produkcja: Polina Bulat, Maciej Kuźmiński

Premiera powstaje w koprodukcji Maciej Kuźmiński Company, Klubu Żak w Gdańsku oraz Materii w Łodzi w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Projekt otrzymał także wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine, zarządzanego przez CISAC we współpracy z ZAiKS-em.

Partnerzy: Ukrainian Institute oraz Dom Filmu

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi

***

Bilety do kupienia wyłącznie na portalu Evenea: https://app.evenea.pl/event/premieraeveryminutemotherland/

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Spektakl nie zawiera scen nagości, stroboskopu, nie posiada ograniczeń wiekowych.

Spektakl nie zawiera słowa mówionego, dialogów, projekcji z napisami.

Maciej Kuźmiński „Every Minute Motherland”. Fot. Mariusz Marciniak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close