Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją XX jubileuszową edycję z hasłem Niech żyję!. Festiwal potrwa od piątku 6 sierpnia do 17 października 2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli w serwisach Facebook i YouTube. Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach – STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

 

Edyta Kozak, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu: Ta szczególna edycja związana z jubileuszem zakłada „zanurkowanie” w historię festiwalu. Chcemy przyjrzeć się, jak festiwal wpłynął na rozwój tańca i środowiska w Polsce i rozpocząć nową dekadę, otworzyć się na nowe znaczenia. Z jednej strony to skierowanie się w stronę archiwum pamięci, z drugiej eksploracja różnych form z zaimkiem „re” – redefinicja, remixy  istniejących pojęć, teorii i haseł, reinterpretacje dawnych spektakli, recycling przeszłości, wszystko po to, aby zrozumieć relacje jakie powstają z uważności na wpływ historii.

 

e-Scena C/U sierpień-wrzesień

 

Cykl „Prosto z wnętrza” – od 6 sierpnia organizatorzy zaprezentują sylwetki artystów, którzy przygotowują premiery na 20. C/U. Bohater(k)ami będą Edyta Kozak (6 sierpnia), Jacek Przybyłowicz (7 sierpnia) i Magda Jędra (8 sierpnia). Celem cyklu jest przyjrzenie się procesowi powstawania spektaklu, to także dobra okazja, by zapytać artystów co im w duszy gra oraz jak się odnajdują w postpandemicznej rzeczywistości. Prowadzenie: Anna Sańczuk.

 

Cykl esejów „re: Ciało/Umysł” do posłuchania od 14 sierpnia w każdą sobotę. To osobiste refleksje teoretyków i praktyków tańca na temat dziedzictwa Festiwalu. Usłyszymy Alicję Müller, Katarzynę Słobodę, Magdę Przybysz, Annę Królicę, Julię Hoczyk i Witolda Mrozka. Cykl powstał pod redakcją Julii Hoczyk.

 

Premiery na C/U – październik

 

Od 1 października Festiwal C/U w teatrach STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa. W programie trzy spektakle premierowe: Na 4-Terra Incognita Edyty Kozak, Humani Corporis Fabrica Jacka Przybyłowicza, Złe Ziele Magdy Jędry, wydarzenia specjalne: całodniowa Impresska, Wielka Gra z udziałem publiczności oraz wydarzenia towarzyszące: film, panel dyskusyjny, spotkania z artystami. Wkrótce więcej informacji o programie oraz biletach na stronie wydarzenia: www.cialoumysl.pl.

 

***

20. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

6.08-17.10.2021, Warszawa + online

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak

Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Radio Tok FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronataca.pl 

www.facebook.com/cialoumysl 

www.instagram.com/cialo.umysl

www.youtube.com/user/CialoUmysl  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close