Wersja do druku

Udostępnij

W czerwcu ruszyła 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł. Przez najbliższe miesiące wydarzenia odbywać się jednak będą na wirtualnej scenie, z nadzieją, że jesienią będzie można spotkać się na żywo w teatrze. Tymczasem na e-scenie trwa cykl rozmów „Prosto z wnętrza”, w którym Anna Sańczuk zagląda do artystów przygotowujących premiery na jesienny festiwal. Rozmowy pozwolą głębiej zajrzeć w świat artysty, człowieka, odkryć kulisy życia, twórczości i wyzwań dzisiejszych czasów: będzie o zdumieniu, lękach, nadziejach, obietnicach i spełnieniu.

 

Odbyły się już rozmowy z Martą Ziółek i Pawłem Sakowiczem, a w najbliższą sobotę o godz. 10.00 będzie można wirtualnie spotkać się z Iloną Trybułą, która podejmie zagadnienia związane z taneczną improwizacją: Wielka Improwizacja czy mała improwizacja? Impro tylko na scenie? Czy także w życiu?. Rozmowa dostępna będzie  na FB Festiwalu Ciało/Umysł: https://www.facebook.com/cialoumysl/

 

Ponadto w ramach e-Sceniy C/U 2020 rozpoczął się nowy cykl: 21 lekcji tańca na XXI wiek, do tej pory ukazały się dwie lekcje:
Lekcja 1 | Paweł Sakowicz
Lekcja 2 | Ilona Trybuła

 

Kolejne lekcje będą publikowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki o poranku.

 

21 lekcji tańca na XXI wiek to seria krótkich prac wideo, w których artyści tańca mierzą się z zadanym przez organizatorów pytaniem o to, jak przez praktykę ciała można wpłynąć na rzeczywistość. 

Jakie jedno ćwiczenie/ruch/praktykę proponujesz ludzkości?
Czego dziś powinniśmy się poprzez ciało nauczyć, lub uczyć innych?
Czego nauczyło nas do świadczenie „ uwięzienia”?
Jak uruchomić ciało, aby uświadomić sobie, że mamy poprzez nie wpływ na rzeczywistość?

Projekt inspirowany słynną książką Y.N. Harariego  21 lekcji na XXI wiek

 

***


Wydarzenia 19. Festiwalu Ciało/Umysł finansowane są przez m.st. Warszawa oraz współfinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close