Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że Agata Maszkiewicz i Anna Nowicka pokażą swoje solowe spektakle podczas tegorocznej edycji festiwalu Fringe w Edynburgu. Obydwa pokazy odbęda się w Studio 1 w Dance Base w Edynburgu (14-16 Grassmarket). Agata Maszkiewicz zaprezentuje solo Polska 1, 3, 5, 7 i 9 sierpnia o 16.30. Drugim spektaklem reprezentującym polski taniec podczas festiwalu w Edynburgu będzie solo Anny Nowickiej The truth is a plain picture. said bob – pokazy 2, 4, 6, 8 i 10 sierpnia o 16.30. Ponadto Anna Nowicka poprowadzi 10 sierpnia w godzinach 11.00-13.00 masterclass Ways of seeing, na który można się jeszcze zgłaszać. Zapisy

 

Polska

Projekt Polska odnosi się do dwóch zjawisk: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu, takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi.Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami na temat tańca. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach, jakich w tańcu doświadczyli. Tancerka ubrana jest w sportowy narodowy strój biegaczki. Jej ciało nie może uciec przez kulturowymi uwarunkowaniami.

 

pomysł, choreografia, wykonanie Agata Maszkiewicz
wideo, dźwięk, światło Vincent Tirmarche
muzyka Miles Davis, The Rolling Stones, Zespół z Gąbina / Piotr Figurski / Piotr Kłyś
produkcja VierHochDrei / Lisa Schmidt
koprodukcja Workspace Brussels, imagetanz / brut Wien and Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
ze wsparciem Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur
podziękowania dla Peter Connelly

 

The truth is just a plain picture. said bob

I tak, powoli, jesteśmy zastępowani… poprzez nieprzerwany ciąg obrazów, jeden za drugim obezwładniający się wzajemnie, każdy zajmujący miejsce poprzedniego. W szeregu wydarzeń, nad którymi straciliśmy kontrolę. Gdzie leży granica pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co fikcyjne? Co znajduje się pod wartstwami iluzji? Nic?

 

koncept, choreografia i wykonanie Anna Nowicka
opieka artystyczna Peter Pleyer
muzyka Tian Rotteveel
realizacja techniczna Łukasz Kędzierski
oprawa graficzna Filip Gruber Bojovic
strona wizualna Carito Maldonado, Juliane Brösemann
produkcja Art Stations Foundation 
przy wsparciu Hochschulübergreifenden Zentrums Tanz Berlin (HZT)
Przede wszystkim chciałabym podziękować Rodzicom i wszystkim, którzy mnie nieustannie wspierają i inspirują; Peterowi, Tianowi, Oli, Rafałowi, Zeinie, Jule, Magdzie, całej ekipie Art Stations Foundation, HZT, Martinie Granic i Filipowi.

 

Masterclass Anny Nowickiej Ways of seeing

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close