Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 24 maja w CSW – Zamek Ujazdowski (Sala Laboratorium) odbędzie się 2-częściowy finał wiosennej edycji Warszawskiej Sceny tańca 2012. O 19.00 odbędzie się prezentacja produkcji organizatorów przeglądu, Fundacji Ciało/ Umysł – spektaklu Edyty Kozak(choreografia, wykonanie) i Rolanda Rowińskiego (reżyseria) Dancing For You Longer Than One Minute. To dialog choreografki z reżyserem, spotkanie przed próbą, podczas którego poznajemy jej historię, ulubione style, estetyki tańca i fascynacje. Historia intymna, w której sposobem na opowiedzenie własnej biografii staje się przywoływanie klasycznych przedstawień tańca współczesnego (m.in. Piny Bausch i Jérôme’a Bela). To także refleksja nad poszukiwaniem wyrazu dzisiejszego tańca.

Natomiast po przedstawieniu, o godz. 20.00, przedpremierowy pokaz filmu Dancing 4 U Rolanda Rowińskiego, który powstał z inspiracji spektaklem Kozak i Rowińskiego. To współczesny film obyczajowy, który dzieje się w środowisku artystów. Dancing 4 U to opowieść o przenikaniu się życia i sztuki, stawiającą pytania o wzajemny wpływ rzeczywistości na twórczość oraz granice miedzy prywatnością, a tym co można pokazać na scenie.W filmie występują także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Walach

Szczegółowe informacje w zakładkach kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://www.cialoumysl.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close