Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl SEE ME Elizy Kindziuk zostanie pokazany dwukrotnie podczas Istanbul Fringe Festival – w czwartek, 19 września na scenia BOA Stage i w sobotę, 21 września na scenie Akbank Sanat Art. SEE ME reprezentowało już Polskę w czerwcu podczas konkursu Netherlands Choreography Competition (Haarlem, Holandia) oraz w lipcu podczas Lisbon Dance Platform w Portugalii, gdzie Eliza Kindziuk otrzymała nagrodę specjalną „Artistic Incentive Award”. W ramach nagrody artystka pokaże swoje solo SEE ME na festiwalu Laois Dance Platform, odbywającym się w Laois w Irlandii w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku. Festiwal ten jest partnerem wydarzenia w Lizbonie.

 

Opis spektaklu:

 

Czy wiesz, że co 62 minuty umiera co najmniej jedna osoba w wyniku zaburzeń odżywiania? Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania mają najwyższy wskaźnik umieralności spośród wszystkich chorób psychicznych?

 

SEE ME jest analizą osoby zmagającej się z tym problemem XXI wieku. Ukazuje postać, której zarówno ciało, jak i umysł wyniszcza brak akceptacji własnego wyglądu. Przeprowadza publiczność poprzez występujące u niej stany emocjonalne, próby walki z chorobą i samym sobą, a także odkrywa jej niespokojne wnętrze.

 

Choreografia i taniec: Eliza Kindziuk

Realizacja światła: Marcin Kostyra

Muzyka: Ólafur Arnalds Undan Hulu

Kostium: Urszula Duczek

Premiera: 23 marca 2019 roku podczas Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu w Nowej Soli

Czas trwania: 10 min

 

 

 

Kamera: Kamil Białobrzewski

 

 

Eliza Kindziuk – (ur. 1991) choreografka, pedagog tańca, tancerka. Swoją ścieżkę taneczną rozpoczęła od Teatru Tańca Caro, z którym występowała m.in. we Francji, Niemczech, USA i Rosji. Studiowała taniec współczesny i pedagogikę tańca w austriackim Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu. Odbyła też staż w niemieckim teatrze WEE Dance Company/ Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau. W maju 2018 roku premierę miał jej pierwszy spektakl The Room, a w marcu 2019 roku SEE ME. Współpracowała z takimi choreografami i nauczycielami tańca, jak m.in.: Gabriel Castillo, Regina van Berkel, Eldad Ben Sasson, Jarek Cemerek, Evangelos Poulinas, Jason Jacobs, Genevieve Coupal, Thierry Verger, Maciej Kuźmiński, Paulina Andrzejewska, Katarzyna Skawińska, Anna Wielogórska. Regularnie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego, jazzowego, improwizacji oraz choreografii w polskich i zagranicznych szkołach tańca (Niemcy, Austria, Korea Południowa).

 

Więcej na: www.elizakindziuk.com

 

***

 

Istanbul Fringe Festival odbędzie się w dniach 18-22 września 2019 w Stambule w Turcji. Festiwal po raz pierwszy organizowany jest w tym mieście. Festiwalowe spektakle taneczne, teatralne i performanse będzie można oglądać codziennie na wielu scenach, zarówno po europejskiej, jak i azjatyckiej stronie miasta. więcej

 

https://www.fringeistanbul.com/  

https://www.fringeistanbul.com/program-eng  

zaproszenie na SEE MEhttps://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/see-me  
facebook:  https://www.facebook.com/istanbulfringe  
instagram: https://www.instagram.com/istanbulfringe/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close