Informujemy, że 13 lutego 2023 roku funkcję Prodziekana Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – objął Eryk Makohon.

Wersja do druku

Udostępnij

O Eryku Makohonie:

Choreograf, tancerz, pedagog tańca, twórca i lider Krakowskiego Teatru Tańca, wykłada na Wydziale Teatru Tańca oraz na Wydziale Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Twórca kilkudziesięciu spektakli i wielu projektów o charakterze edukacyjnym. Jest absolwentem podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na Politechnice Krakowskiej oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat Nagrody Teatralnej Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego.

Jako tancerz współpracował ze Śląskim Teatrem Tańca i jego twórcą, Jackiem Łumińskim. Ostatnie lata aktywności zawodowej przyniosły szereg projektów i działań twórczych realizowanych z polskimi i zagranicznymi artystami, między innymi W&M PHISICAL THEATRE w Kanadzie, Idanem Cohenem, Anną Konjetzky, Ayrin Ersoz, Sjaronem Minailo, we współpracy z wieloma instytucjami kultury (między innymi Opera Królewska w Oslo, Central Europe Dance Theatre, Capella Cracoviensis, Sinfonia Varsovia, Muzeum Manggha, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Academy of Performing Arts w Pradze, Teatr Groteska i wiele innych).

Jest twórcą i kuratorem programu prezentacji tańca „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”, realizowanego w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie. Od wielu lat współpracuje z teatrem miejskim KTO, tworząc choreografie do spektakli ulicznych oraz scenicznych. Spektakle z jego ruchem i choreografią były pokazywane i nagradzane na całym świecie. Rozwija własne projekty edukacyjne oraz programy wspierające młodych choreografów.

Więcej informacji: link
O Krakowskim Teatrze Tańca: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close