Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek, 8 maja w godz. 15.00-16.00Filip Pawlak, ambasador projektu Europe Beyond Access poprowadzi dyskusję z udziałem Justyny Wielgus, reżyserki i choreografki spektaklu PokaZ Teatru 21 oraz dwójki aktorów współpracujących z Teatrem 21 – Heleny Urbańskiej i Macieja Kasprzaka. Punktem wyjścia do rozmowy będzie artykuł napisany przez portugalską artystkę z niepełnosprawnością Dianę Niepce, opublikowany na naszym portalu. Diana odbyła rezydencję w Teatrze 21 w zeszłym roku w listopadzie i wzięła udział w spektaklu PokaZ w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. 

 

W artykule Diana opisuje, w jaki sposób pracuje z ciałem, a w szczególności, w jaki sposób artyści z niepełnosprawnością mogą wykorzystywać nagość do opisu siły i piękna w człowieku.

 

Artykuł w wersji polskiej znajdziecie pod linkiem: https://taniecpolska.pl/krytyka/710, w wersji angielskiej dostępny jest na stronie Disability Arts International: tutaj 

 

Rozmowa na żywo odbędzie się na Facebooku na profilu Europe Beyond Access: https://www.facebook.com/europebeyondaccess/

Dyskusja prowadzona będzie po polsku z napisami. Transkrypcja w języku angielskim będzie dostępna po wydarzeniu. W dyskusji z Filipem weźmie też udział Diana (w języku angielskim z polskimi napisami). 

 

Organizatorzy zachęcają do przesyłania pytań do aktorów Heleny Urbańskiej i Macieja Kasprzaka przed dyskusją. Aby zadać im pytanie, należy wpisać je w komentarzu pod postem informującym o dyskusji na profilu EBA na: FB

 

Wraz z organizatorem spotkania, British Council, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich zainteresowanych teatrem i tańcem współczesnym, sztuką interdyscyplinarną oraz tym, w jaki sposób artyści z innych krajów angażują się w działania sektora kreatywnego w Polsce.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close