Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 13-15 listopada 2013 w tanzhaus nrw w Düsseldorfie odbędzie się konferencja poświęcona projektowi audiowizualnej archiwizacji tańca z udziałem gości z całej Europy.

Grono ekspertów w dziedzinie polityki, (nowych) mediów, technologii i prawa oraz przedstawicieli najważniejszych archiwów tańca w Europie będzie się zastanawiać nad dziedzictwem i przyszłością tańca w cyfrowo powiązanym świecie.

Konferencja skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą przenieść taniec przeszły i obecny do XXI wieku, czyli do:

– artystów szukających szerszej publiczności za pośrednictwem Internetu

– archiwów zainteresowanych prezentacją swoich zasobów w Internecie

– naukowców badających kwestie techniczne i prawne

– polityków odpowiedzialnych za utrwalane dziedzictwa kulturowego.

Utrwalanie i rozpowszechnianie tańca w formie cyfrowej rodzi pytania o prawa autorskie i związane z tym kwestie – zagadnienia te zostaną poruszone podczas konferencji. Jednak program obejmuje także problematykę rozwoju nowych technologii i mediów, i możliwości, jakie oferują w zakresie utrwalania i wizualizacji tańca.

Konferencja stanowi otwarcie unijnego projektu European Video Dance Heritage (EVDH), na który składa się dwuletnia analiza i program eksperymentalny. W ramach programu uczestnicy projektu będą budować audiowizualne archiwum tańca. Kluczową kwestią jest pytanie o kształt takiego archiwum, biorąc pod uwagę ewolucję technologii cyfrowych oraz różne formy udostępniania materiałów online. Istotne będzie także uczynienie archiwum dostępnym dla młodych pokoleń.Współorganizatorem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca.

W tym kontekście konferencja jest okazją do podkreślenia potrzeby zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego i rozpowszechniania go przy pomocy środków komunikacji XXI wieku. Projekt będzie prowadzony przez Maison de la Danse. Najważniejszym współorganizatorem jest konsorcjum pod przywództwem Dachverband Tanz Deutschland, w skład którego wchodzą: tanzhaus nrw / iDAS NRW, Deutsches Tanzfilminstitut Bremen and Tanzfonds Erbe / Diehl+Ritter gUG (haftungsbeschränkt). Partnerami projektu są instytucje z Francji, Portugalii, Hoszpanii, Polski, Włoch, Finlandii, Austrii i Niemiec, a także ogólnoeuropejskie sieci: Europejska Sieć Tańca EDN oraz Europejska Sieć Ośrodków Informacji ds. Sztuk Performatywnych ENICPA

Informacje praktyczne:


Język obrad

Obrady będą prowadzone w języku angielskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym. Wyjątkiem są sesje warsztatowe, podczas których jedynym językiem roboczym będzie angielski.

Opłata rejestracyjna

Koszt uczestnictwa w konferencji to 30 euro. Ponadto istnieje możliwość wykupienia trzech oddzielnych voucherów na uroczystą kolację we środę, lunch i/lub kolację we czwartek (szczegóły w formularzu rejestracyjnym).

Rejestracja

Rejestracji należy dokonać w terminie do 1 listopada 2013 przy pomocy formularza rejestracyjnego dostępnego poniżej, który należy przesłać po wypełnieniu na adres registration@evdhproject.eu.

Formularz

Warunkiem skutecznej rejestracji jest wpłata kwoty należnej za udział w konferencji do 1 listopada 2013.

PROGRAM

Zakwaterowanie

Uczestnicy konferencji mogą skorzystać ze specjalnej oferty rezerwacji zakwaterowania w pobliskich hotelach do 15 października 2013. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednią pozycję w formularzu rejestracyjnym i przesłać go do organizatorów do 10 października (e-mail: registration@evdhproject.eu). Liczba miejsc ograniczona.

Bilety na spektakle

Uczestnicy konferencji mogą skorzystać ze specjalnej oferty zakupu biletów na spektakle w tanzhaus nrw, wymienne w programie konferencji. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednią pozycję w formularzu rejestracyjnym i przesłać go do organizatorów do 15 października (e-mail: registration@evdhproject.eu). Liczba miejsc ograniczona.

Aktualne informacje o zakwaterowaniu, programie oraz konferencji i projekcie EVDH dostępne będą na stronach:www.evdhproject.eu oraz www.dachverband-tanz.de/evdh_en.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close