Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia projektu EWA Wojciecha Grudzińskiego jest zjawisko najbliższego pokrewieństwa, które było impulsem do pracy nad praktyką choreograficzną. Proces twórczy jest realizowany w ramach miejskiego programu wsparcia Mobilni w Kulturze, który jest organizowany przez Urząd m.st. Warszawy. Otrzymane stypendium umożliwiło artyście przeprowadzenie indywidualnych prób, które stanowią przygotowanie do późniejszej realizacji nowego spektaklu. Rezultatem przeprowadzonych prób są nagrania wideo, które dokumentują przebieg pracy nad projektem. Filmy są udostępnione online na profilu artysty na kanale Vimeo. Dodatkowo na początku października bieżącego roku w siedzibie Stowarzyszenia Sztuka Nowa (tzw. Szkoła, dawny budynek szkoły na Emilii Plater 31), odbyły się warsztaty EWA skoncentrowane na tematyce projektu. Uczestnicy warsztatu wzięli udział w ćwiczeniach, które stanowią element metodologii pracy nad materiałem choreograficznym i koncepcją projektu. Celem wszystkich wyżej wymienionych działań artystycznych, które są realizowane od sierpnia 2020 roku, jest praca nad strukturą i zapisem wstępnej formy scenariusza stanowiącego trzon przyszłej pracy nad pzedstawieniem, odwołującym się do zagadnień związanych z tematyką najbliższego pokrewieństwa i czerpiący formę z materiałów archiwalnych poprzedniego pokolenia.

Projekt dofinansowany z funduszy m.st. Warszawy

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close