Wersja do druku

Udostępnij

25 września o godz. 18.00 w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie (Teatr Studio, Mała Scena) wystąpi ekwadorski artysta Fabian Barba, znany widzom imprezy z kolektywu Busy Rocks i spektaklu pod tym samym tytułem, pokazywanego 2 lata temu.Tym razem artysta, nawiązując do motywu przewodniego festiwalu, jakim jest historia – m.in. historia tańca – artysta pokaże taneczne solo będące efektem jego fascynacji twórczością pionierki tańca ekspresjonistycznego, Mary Wigman. Materiały filmowe dokumentujące twórczość Wigman z lat 30. XX wieku pozwoliły na odtworzenie jej dorobku. Wyzwaniem dla Fabiana Barby stało się pokazanie napięcia pomiędzy rekonstrukcją a oryginałem. Zależało mu jednak nie tyle na wiernym odtworzeniu pierwotnej choreografii, co na stworzeniu iluzji autentyzmu, która posłuży oddaniu prawdziwego przeżycia i czystej przyjemności płynącej z tańca.

Fabián Barba jest członkiem kolektywu Busy Rocks, którego członkowie, Franziska Aigner oraz Gabriel Schenker, gościli na 8 C/U ze spektaklem Busy Rocks. Busy Rocks założyli w 2008 roku absolwenci P.A.R.T.S. Łączy ich artystyczne pokrewieństwo oraz wola utrzymania i pogłębiania twórczych interakcji, które powstały podczas 4 lat spędzonych w brukselskiej szkole tańca. Kolektyw funkcjonuje jako inspirujące środowisko i platforma dzielenia pracy.

Po raz pierwszy w Polsce

Choreograf/wykonawca: Fabián Barba

Mentorzy: Katharine Sehnert, Irene Sieben, Susanne Linke

Kostiumy: Sarah-Christine Reuleke

Światła: Geni Diez

Specjalne podziękowania: Stephan Dörschel, Timmy De Laet

Kompozycja muzyki do Anruf, Pastorale, Seraphisches Lied, Sturmlied oraz Sommerlicher Tanz: Hanns Hasting

Kompozycja muzyki do Raumgestalt, Zeremonielle Gestalt oraz Drehmonotonie: Sascha Demand

Produkcja: K3 – Zentrum für Choreographie | Tanzplan Hamburg

Koprodukcja: wp Zimmer Antwerp, P.A.R.T.S., Kaaitheater Brussels, fabrik Potsdam w ramach Tanzplan Potsdam: Artists-in-Residence

Wsparcie: PACT Zollverein Essen oraz Mary Wigman Gesellschaft.

Menedżer trasy: Caravan Production vzw

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close