Spektakl Fatamorgana Pawła Sakowicza znalazł się w selekcji finałowej 30. edycji Czeskiej Platformy Tańca. Wyprodukowany przez praskie Studio Hrdinů spektakl pokazany zostanie 8 kwietnia jako jedna z ośmiu najlepszych prac tanecznych ostatniego roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Fatamorgana to spektakl taneczny skupiający się na zakrywaniu i odkrywaniu (romantycznego) krajobrazu. Wszystko zaczyna się, gdy grupa sześciu osób spotyka się w nieokreślonej przestrzeni i jednocześnie wypowiada to samo zdanie: „Na szczęście idziemy w tym samym kierunku.” Od tego momentu zaczynają iść przed siebie, patrząc na ciągle zmieniający się krajobraz, niczym zwielokrotniona postać z romantycznego obrazu. Przez niezliczone noce i dni łączą się z przestrzenią i sami stają się pejzażem. Grupa wędrowców porusza się ostrożnie: czasem w ekstremalnie zwolnionym tempie, innym razem drżąc z ekscytacji przed nieznanym.

Realizatorzy:

Choreografia: Paweł Sakowicz
Muzyka: Agnė Matulevičiūtė
Scenografia: Valentýna Janů
Światło: Václav Hruška
Kostiumy: Paweł Sakowicz
Wsparcie dramaturgiczne: Jan Horák

Obsada: Lukáš Adam, Sára Arnstein, Jan Bárta, Adéla Gajdošová, Karolína Růžičková, Natálie Řehořová

Produkcja: Studio Hrdinů
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Podziękowania dla Hellerau – European Centre for the Arts w Dreźnie

Premiera: 16 czerwca 2023 r.

Więcej o Czeskiej Platformie Tańca na: : https://tanecniplatforma.cz/en/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close