Wersja do druku

Udostępnij

Re//mixy Komuny/Warszawa to nowe interpretacje klasycznych dzieł, przede wszystkim z dziedziny teatru i tańca. Obecnie dzieła te tworzą kulturowy kanon − stały się punktami odniesienia dla pracy innych artystów. Podczas dzisiejszego wieczoru w ramach festiwalu Ciało/Umysł zobaczymy, jak dwie młode polskie choreografki konfrontują się z twórczością działających ciągle mistrzyń, bez których współczesny taniec wyglądałby zupełnie inaczej. Z legendą amerykańskiej neoawangardy i postmodern dance, Yvonne Rainer, zmierzy się Weronika Pelczyńska, zaś z jedną z kluczowych postaci europejskiej sceny tańca – Anną Teresą De Keersmaeker – Kaya Kołodziejczyk, niegdyś tancerka jej zespołu – ROSAS. Pelczyńska przepracowuje artystyczne koncepcje ikony lat sześćdziesiątych – a zarazem artystki, której idee w istotny sposób wpłynęły na przemiany polskiej sceny tanecznej ostatnich lat. Kołodziejczyk – stawia pytanie o to, na ile można „zremiksować” pracę „osoby, którą znamy, ale której przez tyle lat w ogóle nie poznaliśmy”.

Wieczór z re//mixami – 26 września o 19:30, w Komunie/Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close