Wersja do druku

Udostępnij

Intensywnie zapowiada się weekend z XVI Międzynarodowym Festiwalem Ciało/Umysł. W programie znalazły się dwa spektakle  – wybitnego libańskiego twórcy teatralnego Rabiha Mroué z zespołem tancerzy 40+ DANCE ON (6 października godz. 19.00), lecture-performance Alexandry Laudo An Intellectual History of the Clock (6 października godz. 20.30), który zainauguruje 24-godzinną konferencję o performansie i chronopolityce, organizowaną wspólnie z Goethe-Institut. Głowna część konferencji odbędzie się w sobotę w godz. 10.00-17.00, a jej celem będzie nadanie szerszego kontekstu głównemu tematowi festiwalu – czasowi.

 

 

O wydarzeniach:

Ostatnia tegoroczna premiera festiwalu ma skłonić nas do refleksji nad przyszłością naszego ciała, jego starzeniem się, przy jednoczesnej społecznej obsesji i presji utrzymania młodości oraz próbach osiągnięcia długowieczności. Temat ten podejmują „taneczni emeryci”, czyli DANCE ON ENSEMBLE, zespół tancerzy w wieku 40+. Ich misją jest ogólnoświatowa zmiana, dzięki której choreografie tworzone dla i wspólnie z dojrzałymi, doświadczonymi tancerzami staną się normą, a nie wyjątkiem. Pokażą premierowo spektakl Water Between Three Hands w reżyserii wybitnego libańskiego twórcy teatralnego Rabiha Mroué, dla którego jest to z kolei pierwsza praca zrealizowana we współpracy z tancerzami. Przyświeca im sentencja „Here and gone!”, używana w pracy przez amerykańską legendę postmodern dance, Deborah Hay. Tancerze mają wykorzystać własne przeżycia i doświadczenia z wielu lat scenicznej kariery. Pokaz na festiwalu Ciało/Umysł odbędzie się w sobotę 6 października o godz. 19.00 na dużej scenie STUDIO teatrgaleria, bilety 30-50 zł.

 

Więcej informacji

 

Zawsze jest czas na czas

Cykl scenicznych prezentacji zamknie tego samego dnia brawurowy wykład Alexandry Laudo, który będzie jednocześnie otwarciem nietypowej, bo 24-godzinnej konferencji poświęconej tematyce czasu. Niezależna hiszpańska kuratorka bada jedyny w swoim rodzaju społeczny konstrukt, jakim jest właśnie czas. Prezentacja An Intellectual History of the Clock, będzie skierowana do kameralnej publiczności. Wykład otwiera jednocześnie 24-godzinna konferencja o performansie i chronopolityce TODAY TOMORROW organizowaną wraz z Goethe-Institut. Zacznie się o godz. 20.30 na małej scenie STUDIO teatrgaleria, bilety 30-50 zł.

Więcej informacji

 

Podczas konferencji o performansie i chronopolityce TODAY TOMORROW, która odbędzie się w Goethe-Institut, teoretycy, artyści, kuratorzy i dziennikarze podsumują festiwal, próbując odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się dziś z czasem. Nie będzie to jednak standardowe spotkanie „gadających głów” – w programie prócz wykładów, performanse, dyskusje i prace artystyczne, w tym projekcja wideo-instalacji Standard Time Marka Formanka. Organizatorzy zaprosili m.in. Armena Avanessiana, filozofa, akceleracjonistę, redaktora w wydawnictwie Merve Verlag; Daniela Falba, poetę i filozofa, który obecnie pracuje nad książką o metafizyce geofilozoficznej; Mikołaja Lewickiego, socjologa na Uniwersytecie Warszawskim, którego praca doktorska dotyczyła społecznych konstrukcji czasu w polskim dyskursie modernistycznym po 1989 oraz Madeline Ritter, dyrektorkę artystyczną i założycielkę zespołu DANCE ON ENSEMBLE.

 

Konferencja jest otwarta, a udział w niej bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na: https://todaytomorrow.evenea.pl

Więcej informacji

 

 

***

Festiwal Ciało/Umysł

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizator: Nowy Teatr w Warszawie, STUDIO teatrgaleria

Partnerzy: Network APAP – Advancing Performing Arts Project, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Partner festiwalu i konferencji ,,Today Tomorrow”: Goethe-Institut

Patronat medialny: Aktivist, Didaskalia, E-teatr.pl, Notes na 6 Tygodni, Radio Dla Ciebie, taniecPOLSKA.pl, Teatrdlawas.pl, TVP Kultura, Uroda Życia.

Festiwal Ciało/Umysł jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

 

Więcej informacji o wydarzeniach na: www.cialoumysl.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close