Wersja do druku

Udostępnij

Plan był taki – największy w Europie festiwal tańca współczesnego i performansu po raz kolejny miał przekształcić Wiedeń w buzujący tygiel spotkań miłośników tańca z całego świata. Niestety, wszystko potoczyło się inaczej. Pandemia COVID-19 i restrykcje sanitarne oraz ograniczenia w podróżowaniu zmusiły organizatorów do zmiany planu i odwołania ImPulsTanz 2020 oraz przełożenia niektórych projektów na jesień. Mimo trudności i ograniczeń już za kilka dni ImPulsTanz roztańczy cały Wiedeń.

 

Od 9 lipca do 30 sierpnia 2020 organizatorzy zapraszają na cykl codziennych bezpłatnych warsztatów Public Moves, realizowanych we współpracy z AK Wien. Warsztaty odbędą się w siedmiu miejscach/ośrodkach – bez względu na pogodę i z zachowaniem bezpiecznego dystansu między uczestnikami. 90 pedagogów podzieli się z wami tajnikami różnych stylów tańca – od afro, przez balet, bodywork, Bollywood, hip-hop, voguing, jogę i taniec współczesny. Oferta obejmuje 296 bezpłatnych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych, na każdym poziomie zaawansowania.

 

Program warsztatów Public Moves jest dostępny na stronie: www.impulstanz.com.

 

Zgłoszenia na warsztaty zostaną uruchomione dzień przed rozpoczęciem każdego bloku zajęć.

 

Bardzo aktualny temat dystansu fizycznego odgrywa teraz niezwykle ważną rolę w tańcu. Dlatego pedagodzy Public Moves włączą ten temat do swoich zajęć: Georg Blaschke na przykład improwizuje z wyimaginowanymi partnerami, Simon Mayer zaprasza do Social(dis)Dancing, Cornelia Scheuer podczas swojego warsztatu All Abilities szukć będzie  nowych form intensywnych spotkań pozbawionych dotyku, a Doris Uhlich wraz z DJ-em Borisem Kopeinigiem spróbuje generować energię, którą można wysyłać na odległość.

 

Warsztaty ImPulsTanz nie byłyby w stu procentach udane, gdyby zabrakło na nich pedagogów, którzy towarzyszą festiwalowi od lat i co roku przynoszą uczestnikom zajęć nowe inspiracje. Joe Alegado, który był z nami co roku już od pierwszej edycji ImPulsTanz w 1984, podzieli się z wami technikami uwalniania ruchu, Florentina Holzinger zaprasza na ostry wycisk wzmacniający ciało, Koffi Kôkô i Karine LaBel zaczarują uczestników tańcami z Afryki i Haiti, Nina Kripas i Storm zaproponują trochę hip-hopowego vibeʼu, Fabiana Pastorini zatańczy dla zdrowia, a dla uczestników poruszających się na wózku Vera Rosner przygotowała choreografię baletu na wózkach.

 

Oprócz zajęć prowadzonych przez stałych bywalców ImPulsTanz, organizatorzy oferują także mnóstwo nowych zajęć do odkrycia. Marta Navaridas zaprasza na zajęcia pt. Piękno kopniaków (the Beauty of Kicks), wokalistka Sofa Surfers Mani Obeya ujawni swój talent taneczny, Breanna OʼMara – była tancerka Tanztheater Wuppertal Pina Bausch – wprowadzi w tajniki improwizacji, Amanda Piña i Cristina Sandino zatańczą na rzecz poprawy klimatu naszej planety, Katharina Senk połączy taniec współczesny ze sztukami walki, Akemi Takeya pokaże, w jaki sposób taniec może stać się krzykiem z głębi duszy, a Elizabeth Ward zatańczy balet przy muzyce techno.

 

Poza przyjemnością z tańca i ruchu, ogromne znaczenie ma dla organiozatorów bezpieczeństwo wszystkich uczestników i nauczycieli. W celu zagwarantowania odpowiedniej odległości pomiędzy tancerzami, w parkach i w studiach tanecznych, każdy z uczestników będzie miał do swojej dyspozycji 16 metrów kwadratowych. Każda z lokalizacji warsztatowych będzie miała powierzchnię 800 metrów kwadratowych i pomieści około 50 osób. Ponadto wszyscy zainteresowani uczestnicy proszeni są o wcześniejszą rejestrację online na stronie www.impulstanz.com lub telefonicznie (codziennie w godzinach 14.00 – 16.00) pod bezpłatnym numerem +43.1.523 55 58-19. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu zajęć – w tym przypadku uczestnicy będą podlegali badaniu w kierunku wykluczenia nosicielstwa COVID-19.

 

Już w październiku ImPulsTanz znów pojawi się na scenie. Od 6 do 16 października 2020 roku w Teatrze Odeon odbywać się będą obchody 15-lecia zespołu Liquid Loft pod dyrekcją Chrisa Haringa. Zaprezentowana zostanie m.in. światowa premiera BLUE MOON, posing project B. W ramach obchodów zaplanowano również premierę książki wydanej przez Liquid Loft pt. Shiny shiny. Bilety będą dostępne na stronie www.impulstanz.com już od 9 lipca 2020 roku.

 

Public Moves 2020: Miejsca i terminy zajęć:

 

Arkadenhof – Vienna City Hall (w ramach programu Wien dreht auf! Kultursommer 2020)

27 lipca-14 sierpnia, codziennie, godz. 17.00 i 18.30

 

Goethehof w Kaisermühlen (przy wsparciu administracji Miasta Danube)

24-26 lipca i 14-16 sierpnia, codziennie, godz. 18.00

 

Kaiserwiese w park Prater (w ramach programu Wien dreht auf! Kultursommer 2020)

9-31 lipca, czwartek – niedziela, godz. 16.00 i 1-30 sierpnia, czwartek – niedziela, godz. 15.30

 

Papstwiese w Park nad Dunajem (przy wsparciu administracji Miasta Danube)

17-19 lipca i 7-9 sierpnia, codziennie, godz. 17.00 i 19.00

 

Seestadt Aspern (przy wsparciu administracji Miasta Danube)

9-16 lipca, 20-23 lipca, 27 lipca-6 sierpnia, 10-13 sierpnia, 17-30 sierpnia, codziennie, godz. 17.00 i 19.00

 

SPORTinsel na wyspie Donauinsel (w ramach programu Wien dreht auf! Kultursommer 2020)

9 lipca-30 sierpnia, poniedziałek – piątek, godz. 17.00 i 19.00, sobota i niedziela, godz. 9.00 i 11.00

 

Park Zirkuswiese w obrębie osiedla Alterlaa (w ramach programu Wien dreht auf! Kultursommer 2020)

9–26 lipca, czwartek – niedziela, godz. 16.00 i 6–30 sierpnia, czwartek – niedziela, godz. 15.30.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close