Niezwykłe spotkanie publiczności z kultowymi postaciami pop kultury, takimi jak Andy Warhol – główny twórca amerykańskiego malarskiego stylu pop-art; Sid Vicious – frontman brytyjskiego punkowego zespołu Sex Pistols; Marlena Dietrich – gwiazda pierwszego dźwiękowego filmu niemieckiego Błękitny anioł” i wielu późniejszych produkcji Hollywood; a także Marilyn Monroe i Księżna Diana – złożą się na nocny spektakl „A Night with Thick & Tight” towarzyszący Festiwalowi MATERIA PRIMA w Krakowie. Artyści, którzy będą w Polsce po raz pierwszy, wystąpią w Krakowie dwa razy: 27 i 28 lutego 2023 o godz. 21.45 na scenie Teatru Groteska.

Wersja do druku

Udostępnij

Brytyjski zespół Thick & Tight, w skład którego wchodzą absolwenci słynnej Rambert School of Ballet and Contemporary Dance, od ponad 10 lat tworzy wyjątkowy teatr i odnosi sukcesy na brytyjskich i międzynarodowych festiwalach. Liderami grupy są Eleanor Perry oraz Daniel Hay-Gordon. Każda z postaci prezentowanych w spektaklu A Night with Thick & Tight to prezentacja odmiennej formy tworzonej za pomocą pantomimy, specyficznego ruchu scenicznego i tańca o oryginalnej choreografii z elementami dragu oraz aktorstwa wspartego techniką lip-syncing, czyli perfekcyjną synchronizacją ruchu warg z playbackiem.

***

Program 6. edycji Festiwalu MATERIA PRIMA 17 –28 lutego 2023:

17, 18.02, NCK –  Wanted PosseDance N’ Speak Easy, nowe, nagradzane przedstawienie
18, 19.02, ICE – Compagnie KäfigVertikal, spektakl rozgrywający się w powietrzu i przeczący grawitacji
19, 20.02, Teatr Ludowy – Jacop Ahlbom CompanyVielfalt, przedstawienie  pełne filmowych sztuczek i efektów specjalnych
21, 22.02, Opera Krakowska – Sasha Waltz & GuestsKreatur, zaskakująca i niepokojąca opowieść słynnej choreografki
22, 23.02, ICE – Compagnia Finzi PascaNuda, nastrojowe widowisko cyrkowe wizjonera teatru
24, 25.02, Teatr Groteska – Sofie Krog TeaterThe House,  wstrząsająca, ale i zabawna historia rodzinnego domu pogrzebowego
27, 28.02, ICE – Akram Khan CompanyJungle Book reimagined, czyli Księga dżungli wymyślona na nowo, w której doszukiwać się można współczesnej relacji ze światem natury
27, 28.02, Teatr Groteska – Thick & TightA Night with Thick & Tight, niezwykłe spotkanie z kultowymi postaciami popkultury, takimi jak Andy Warhol, Sid Vicious, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe i księżna Diana (impreza towarzysząca)

Więcej szczegółówwww.materiaprima.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close