Wersja do druku

Udostępnij

Po raz trzeci Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Art Stations Foundation (Poznań) oraz Dance/USA Philadelphia (www.danceup.org) zaprasza polskich choreografów na wizytę studyjną do Filadelfii zorganizowaną wokół wydarzeń festiwalu Live Arts/Philly Fringe Festival (www.livearts-fringe.org).

 

Deadline: 6.04.2014 / taniec@imit.org.pl

 

Projekt zakłada regularną, coroczną współpracę pomiędzy polskim i filadelfijskim środowiskiem tańca, a jego celem  jest  wspieranie rozwoju artystycznej wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy dwoma ośrodkami i młodymi twórcami  poszukującymi własnej tanecznej  tożsamości.

 

Projekt jest manifestacją wiary, że sztuka choreografii nie ogranicza się do układania i egzekwowania kroków, ale jest złożonym i długotrwałym procesem dochodzenia do indywidualnego artystycznego  języka na drodze tanecznego  eksperymentu, intelektualnego rozwoju i (auto)refleksji oraz wymiany doświadczeń z artystami innych dziedzin. Program oferuje artystom obu krajów unikatową, nie zorientowaną na produkowanie spektaklu, okazję  do konfrontacji z lokalnym środowiskiem oraz przestrzeń do  podejmowania artystycznego ryzyka, redefinicji własnych postaw twórczych, dyskusji nad własnym procesem twórczym i poszukiwania inspiracji do dalszej pracy.

 

 

Osią wizyty polskich choreografów w USA jest możliwość pobytu w Filadelfii oraz udziału w  prestiżowym międzynarodowym Philadelphia Live Arts  Festival (wrzesień). Wizyta jest tez okazją do spotkania z lokalnym środowiskiem filadelfijskim oraz szansą na dyskutowanie o swojej własnej twórczej pracy w nowym kontekście.

 

Aplikacje do programu zostały ogłoszone jednocześnie w USA i w Polsce, co zaowocuje wyłonieniem czwórki artystów (po 2 z każdego kraju), którzy wezmą udział w programie.

 

W 2014 roku program oferuje: wizytę studyjną  w Filadelfii dla dwóch polskich choreografów oraz bilety na spektakle tańca w ramach Live Arts/Philly Fringe Festival, opcjonalnie (po ustaleniu z partnerem amerykańskim i w zależności od jego możliwości) studio do indywidualnej pracy oraz możliwość uczestniczenia w dostępnych zajęciach tanecznych w Filadelfii, dialog z lokalnym środowiskiem tańca, zakwaterowanie i wyżywienie.

 

Czas wizyty studyjnej: 2 tygodnie pomiędzy 19 września i 5 października 2014

Projekt możliwy dzięki wsparciu Live Arts Brewery, a program of the Philadelphia Live Arts Festival. www.livearts-fringe.org

Instytutu Polskiego w Nowym Yorku www.polishculture-nyc.org

 

Program przeznaczony jest dla choreografów z minimum kilkuletnim doświadczeniem pracy twórczej, zainteresowanych  wymianą artystycznych doświadczeń i idei, chcących rozwijać swoją praktykę  zarówno poprzez indywidualną pracę w studio, jak i kontakty z nowymi i różnorodnymi  środowiskami artystycznymi.

 

Aplikacje powinny zawierać:

1) cv artystyczne

2) materiały odnośnie dotychczasowych osiągnięć (nagrania fragmentów prac w formie linków do vimeo lub you tube)

3) list motywacyjny zawierający także propozycje konkretnych celów/ potencjalnych osiągnięć wizyty studyjnej

 

 

 Logo IMIT (miniaturka) Logo Art Stations Foundation (miniaturka)   Logo Dance UP (miniaturka) Logo Instytut Polski w Nowym Jorku (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close