Wersja do druku

Udostępnij

Prezentujemy czwarty odcinek z serii Twarze tańca, przedstawiający postać Filipa Czeszyka, twórcy szkoły tańca hip-hopowego SPOKO FAMILY w Zielonej Górze. Cykl ma za zadanie przybliżyć publiczności postacie ludzi tańca. Czwarty odcinek stanowi opowieść o historii tańca hip-hopowego w Polsce, opowiedzianą przez Filipa Czeszyka – tancerza, choreografa, jednego z najlepszych instruktorów i choreografów hip-hopowych w Polsce. W 2017 roku artysta był jurorem Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji „Młody Tancerz Roku”, organizowanych przez TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

 

W filmie opowiada o współpracy międzynarodowej i interdyscyplinarności pracy grupy SPOKO i szkoły SPOKO FAMILY. Czerpią zarówno z technik tańca współczesnego, jak też beatboyingu i streetdance’u. Siedziba szkoły tańca SPOKO FAMILY – Tancbuda powstał z budżetu partycypacyjnego i jest ważnym miejscem dla mieszkańców Zielonej Góry. Obecnie w Tancbudzie działa 20 tanecznych grup dziecięcych i młodzieżowych, jak też organizowane są zajęcia fizjoterapeutyczne dla seniorów. Dla Filipa Czeszyka taniec oznacza kreatywne kształcenie, ale jednocześnie również dobrą zabawę i sposób spędzania czasu z przyjaciółmi.

 

 

Twarze tańca – odcinek IV – Filip Czeszyk

 

koncepcja i produkcja: Izabela Szymańska dla Instytutu Muzyki i Tańca

realizacja: Wojtek Kaniewski, Michał Trzciński, Izabela Szymańska

montaż: Michał Trzciński

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close