Wersja do druku

Udostępnij

Bardzo miło nam poinformować, że film Inicjacja w reżyserii i choreografii Iwony Pasińskiej otrzymał drugą nagrodę w kategorii Best Dance or Music Related Film (Najlepszy film tańca lub film związany z muzyką) podczas Annual ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto. To festiwal, który charakteryzuje się otwartością na produkcje wywodzące się z kultur z całego świata, różnorodnością gatunkową, a także wspieraniem zarówno dzieł młodych, obiecujących artystów, jak i tych, którzy już cieszą się dużym uznaniem. Podczas tegorocznej 15. edycji prezentowane były filmy z Albanii, Australii, Belgii, Chin, Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i z Polski, którą reprezentowała właśnie nagrodzona produkcja Polskiego Teatru Tańca.

 

Fragment opisu filmu:

„Inicjacja” to muzyczno – filmowy eksperyment  w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w której znaczący jest każdy z rekwizytów. Wysmakowana forma wizualna, przesycona subtelną grą sztucznego światła i wieczornego mroku, splata się z szeroko pojętą ekspresją fizyczną artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Każdy z czarno – białych kadrów tworzących ten krótkometrażowy film jest odrębną, malarską kompozycją, która mogłaby zaistnieć jako samodzielny obraz lub artystyczna fotografia. Układają się one w oniryczną opowieść, w której na percepcję widza silnie oddziałuje – poza ruchem Tancerzy – ruch kamery, cyklicznie powracającej do tych samych miejsc. Zaglądając w głąb ludzkich siedlisk, toksycznych relacji i nieoswojonych lęków widzimy, że demony, z którymi zmagają się postacie, to nierzadko egzemplifikacja społecznych problemów, o których można przeczytać na pierwszych stronach gazet.

 

To kolejne wyróżnienie dla Inicjacji po nagrodzie głównej na Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas i nagrodzie w kategorii Najlepszy film międzynarodowy podczas 3. edycji Mexico City Videodance Festival. Film znalazł się także m.in. w finale międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych (DADC International Short Dance Film Competition) w Saint-Etienne we Francji oraz w oficjalnych selekcjach: trzeciej edycji konkursu RIFF: R.E.D. International Film Festival w Norwegii, Thessaloniki Cinedance International Festival, Choreoscope – International Dance Film Festival Barcelona Choreoscope, InShadow Lisbon Screendance Festival oraz EnCore Dance on Film Festival w Atlancie. 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej o festiwalu: www.reelheart.org

Więcej o filmie: tutaj

Link do filmu: tutaj

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close