W drugiej połowie października rusza HER Docs Film Festival – wydarzenie poświęcone twórczości filmowej kobiet. II edycja festiwalu odbędzie się w dniach 22-28 października w warszawskich kinach Kinoteka, Muranów i Elektronik oraz równolegle 22-31 października online na platformie VOD: www.onestage.pl.

Wersja do druku

Udostępnij

W programie znajdzie się ponad 100 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo, prezentowanych w sekcjach tematycznych (m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Nowe twarze) oraz przeszło 20 wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, rozmowy z zaproszonymi gościniami i gośćmi, warsztaty dla dokumentalistek i impreza muzyczno-performatywna.

W sekcji Ciało zaprezentowana zostanie m.in. selekcja filmów krótkometrażowych poświęconych ciału w ruchu i filmowi tanecznemu, jak również wybór animacji skupiających się na temacie kobiecej cielesności i seksualności oraz filmy poświęcone przyjemności, której źródłem jest ciało. Wśród filmów o ciele w ruchu i tańcu na ekranie pojawi się m.in.: Wytańczyć siebie Cary Holmes – filmowy zapis hipnotyzującego spektaklu tanecznego, którego autorką i bohaterką jest znana północnoirlandzka tancerka Oona Doherty, laureatka Srebrnego Lwa w 2021 roku w kategorii „Taniec” na weneckim Biennale (Biennale Danza).

W tej sekcji będzie można zobaczyć również:

Część mnie (Material Bodies) reż. Dorothy Allen-Pickard
https://vimeo.com/459711377

Odgraniczanie (Delimitation) reż. Tereza Vejvodová
https://www.ji-hlava.com/filmy/vymezeni

My Womb reż. Martina Trepczyk
https://vimeo.com/347209256

Droga Ty (Armour Off) reż. Anna Rodgers
https://carlowartsfestival.com/armour-off/

Kseno (Xeno) reż. Amy J. Gardner
https://www.films.dance/xeno

Wspomnienie obcej osoby (Remembrance of a Stranger) reż. Helena Oborska

Promenada (Promenade) reż. Delphine Bereski
https://www.cotecourt.org/film/promenade

Luca (m/f/x) reż. Hannah Schwaiger, Ricarda Funnemann
https://hannahschwaiger.com/work/

Tegoroczna edycja HER Docs Film Festival odbędzie się w formacie hybrydowym. Projekcje i wydarzenia kinowe zostaną uzupełnione o pokazy online i towarzyszące im wydarzenia w sieci. Za pośrednictwem platformy VOD w dniach 22-31 października publiczność na terenie całej Polski będzie mogła zobaczyć prawie wszystkie filmy z programu kinowej edycji, a dzięki wydłużonemu czasowi trwania edycji online (10 dni) również warszawska widownia będzie miała możliwość obejrzeć filmy, których nie zdąży zobaczyć w kinie.

Filmy w programie HER Docs Film Festival prezentowane są zarówno z polskimi, jak i angielskimi napisami.

Pełny program oraz lista wydarzeń towarzyszących festiwalowi zostaną opublikowane na stronie internetowej wydarzenia (www.herdocs.pl) na początku października.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close