Wersja do druku

Udostępnij

W ramach ostatnich tegorocznych prezentacji Warszawskiej Sceny Tańca pokazane zostanę dwa spektakle: premierowy Dance (Rafał) Daniela AlmgrenRecén w wykonaniu Rafała Dziemidoka (8 grudnia) oraz The show must go on” Jérôme’a Bela (10 grudnia) z udziałem ponad 20 warszawskich performerów (premiera projektu miała miejsce pod czas 10. Edycji Festiwalu Ciało/Umysł). Zwieńczeniem prezentacji będzie Warszawska Noc Tańca (9 grudnia), podczas której w ciągu 7 godzin wystąpi urozmaicone grono stołecznych artystów tańca.

O spektaklach


Dance (Rafał) jest dziełem tanecznym. (Rafał) aktor zanurza siebie w ruchu i w naszych oczach pojawia się jako tancerz.

„Mogę podjąć każdą pustą przestrzeń i nazwać ją sceną. Człowiek idzie przez tą pustą przestrzeń, podczas gdy ktoś inny patrzy na niego. To wszystko co jest potrzebne do stworzenie teatru. (Peter Brook, Pusta przestrzeń, 1963)

Dance (Rafał) składa się z podstawowych elementów teatru: sceny, wykonawcy, który chce się poruszać i publiczności, która chce doświadczyć ruchu. Performer Rafał i jego publiczność wybierają się razem w podróż, żeby wspólnie dzielić doświadczenie: intelektualne oraz fizyczne i emocjonalne.

The show must go on ˗ polska wersja przedstawienia miała swoją premierę podczas 10. edycji Międzynardowego Festiwalu tańca Współczesnego Ciało/Umysł i zarazem kolejne spotkanie warszawskiej publiczności z twórczością artysty. Bel wciąż zaskakuje prostymi konceptami swoich przedstawień. TSMGO to dziewiętnaście superprzebojów muzyki pop w interpretacji jednego DJ’a i dwudziestu warszawskich performerów wybranych specjalnie do tego spektaklu. Bel zadaje proste pytanie: jak i dlaczego muzyka wprawia nas w ruch? To jeden z największych sukcesów artysty i jednocześnie jeden z jego najczęściej wystawianych spektakli.

Szczegółowe informacje o przedstawieniach: http://www.cialoumysl.pl/aktualnosci?id=89

O Warszawskiej Nocy Tańca

Warszawska Noc Tańca (WNT) to prezentacje warszawskich artystów. Nawiązując do dotychczasowych projektów – m.in. WNT 2007 i 2008 – wieczór tańca obejmie spektakle, instalacje, filmy, warsztaty, prezentacje, dyskusje i kącik premier. Po raz pierwszy WNT odbędzie się w Teatrze Studio. Jej początek planowany jest na godz. 17.00, a zakończenie ok. 24.00.

Wieczór rozpoczną trzy wystąpienia: Janusza Marka o stołecznej infrastrukturze tańca oraz reprezentantek Instytutu Muzyki i Tańca: Joanny Szymajdy o pierwszej publikacji IMiT, tomie Raport. I Kongres Tańca i Julii Hoczyk skrót raportu o warszawskim tańcu.

W artystycznej części wieczoru udział wezmą: Warszawski Teatr Tańca i Aleksandra Dziurosz, Anna Piotrowska, Sylwia Hanff, India Czajkowska, Izabela Szostak, Aleksandra Maciejewska, Anna Nowicka, Ramona Nagabczyńska, Kama Giergoń, Ilona Trybuła, Rafał Dziemidok, Amira Bocheńska, Paulina Święcańska, Małgorzata Pianowska i. Jakub Kasznia.

Szczegółowy program WNT:

http://www.cialoumysl.pl/projekty/spektakle?id=190&s=126&t=prezentacje-warszawskich-artystow

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close