Wersja do druku

Udostępnij

Znamy już trzynaścioro finalistów V Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagiliewa. Finał konkursu rozpocznie się 12 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi – zdobywca Grand Prix otrzyma statuetkę Bursztynowego Fauna oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 PLN. Rywalizować o niego będą:Ivan Belozertsev (Rosja) z choreografią Indivisibles,Michał Chróścielewski (Polska) z Forever, Idan Cohen (Izrael) z 3 Pieced Swan, op. 1,Zbigniew Czapski-Kłoda (Polska) z Mixed Emotion,Stephan Ehrlich (Niemcy) z M, Sasha Evtimova (Macedonia) z Give Up the Ghost, Serhii Kon (Ukraina) z The Ballad about Friend, Or Marin (Izrael) z White, Grzegorz Pańtak (Polska) z Dokąd, Luisa Signorelli (Włochy) z Exit, Svetlana Unegova-Kuldysheva (Rosja) z Foto, Dmitry Zalessky z Nothing in Common oraz Ivo van Zwieten z Holandii ze spektaklem The Angel.

V Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi w dniach 12-13 listopada 2011 roku. Organizator Konkursu to Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Pomysłodawcą i dyrektorem Konkursu im. Diagilewa jest Alexandr Azarkevitch – członek Międzynarodowej Rady Tańca CID UNESCO.Oceną programów konkursowych zajmie się międzynarodowe Jury, złożone ze znanych światowych choreografów, tancerzy, teoretyków tańca i krytyków baletu:

prof. Alkis Raftis (Grecja) – Prezydent Międzynarodowej Rady Tańca CID UNESCO w Paryżu

Olivier Patey (Francja)

Alfio Agostini (Włochy)

Radu Poklitaru (Ukraina)

Konkurs realizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałek województwa łódzkiego – Witold Stępień. Laureatem Grand Prix poprzedniej edycjiMiędzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa został włoski choreografVito Alfarano. Otrzymał on nagrodę za inspirowany Boską komedią Dantego spektakl Beyond Every Limit.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close