Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-9 listopada w ramach XVI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbyła się międzynarodowa konferencja Tożsamość-autonomia-dyskurs krytyczny. Taniec w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku. Organizatorami konferencji byli: Instytut Muzyki i Tańca, East European Performing Arts Platform, Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Konferencja została poświęcona analizie przemian, jakie zaszły w świecie tańca w Europie Środkowej i Wschodniej po 1989 roku, z perspektywy artystów, naukowców i krytyków. Goście z kilku krajów, w tym autorzy przygotowywanej przez Instytut Muzyki i Tańca oraz wydawnictwo Routledge książki Nowy taniec w Europie po 1989: communitas i Inny, członkowie wschodnioeuropejskiej sieci EEPAP oraz badacze związani z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dyskutowali nad złożonymi kwestiami tożsamości i autonomii tańca oraz budowania dyskursu krytycznego. Choć zakres podjętych podczas koneferencji zagadanień był szeroki, udało się wspólnie omówić najważniejsze tematy związane z perspektywami rozwoju tańca w Europie środkowo-Wchodniej po ’89. Istotna jest również chęć kontynuacji intensywnej rozmowy i wymiany myśli, zapoczątkowanych w Lublinie, a także deklaracja dalszej współpracy. Mamy więc nadzieję, że konferencja stanie sie pierwszym krokiem w tym kierunku i pozwoli na wypracowanie konkretnych strategii współdziałania na polu tańca współczesnego.

Zapraszamy również do zapoznania się z fotorelacją z konferencji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close