AP KunstArt Fund już po raz drugi będzie uczestniczyć w międzynarodowym festiwalu sztuki – Parallel Vienna. Fundacja była obecna, jako jedyna organizacja reprezentująca Polskę, na festiwalu w 2019 roku, z projektem Franciszka Araszkiewicza i Beaty Malinowskiej-Petelenz Ferrofluctuations. W 2021 roku jest częścią projektu SCHUMANN 02 plattform für eigeninitiative und kooperation.

Wersja do druku

Udostępnij

Parallel Vienna – festiwal sztuki współczesnej odbywa się w Wiedniu już po raz dziewiąty. Wydarzenie, realizowane zazwyczaj równolegle z targami Vienna Contemporary, rozpocznie się 7 września i potrwa do niedzieli 12 września. Zachowując regułę czasowego przywłaszczania i zagospodarowania budynków porzuconych, tym razem święto sztuki odbędzie się w dawnym szpitalu ginekologicznym – Semmelweisklinik, przy Hockegasse 37.

Projekt SCHUMANN 02 został przygotowany przez Claudię Schumann i Annę Petelenz (wraz z Małgorzatą Petelenz) i koncentruje się na kobiecej perspektywie wobec ciała, macierzyństwa i zdrowia psychicznego, a także wolności (i jej braku) w kontekście społecznych oczekiwań i polityki. Zaprezentowane zostaną video arty Flâneuries Franciszka Araszkiewicza, Beaty Malinowskiej-Petelenz i Anny Petelenz, MOT/her Anny Wańtuch oraz My body belongs to the state Josef Ka. W programie znajdują się także prace Sevdy Chkoutovej i Claudii Schumann.

W ramach SCHUMANN 02 zaprezentowane zostaną także performanse: Franciszka Araszkiewicza & Michaela Fischera ferrofluctuations: resistant fields (electronics&feedback saxophone) i Josef Ka My body belongs to the state. Wystąpi także performerka i tancerka, Anna Wańtuch, z projektem Mothersuckes: in progres będącym kontynuacją działań artystki rozwijanych m.in. w programie ATLAS podczas ImPulsTanz Vienna 2021.

Program SCHUMANN 02:      

Anna Petelenz
Beata Malinowska-Petelenz
Franciszek Araszkiewicz
Anna Wańtuch
Josef Ka
Sevda Chkoutova
Claudia Schumann

Gościnie specjalne:

Tatjana Hardikov
CHRA

Performanse:

Środa, 8 września, godz. 17.00
Franciszek Aaraszkiewicz, Michael Fischer
fluctuations: resistant fields (electronics&feedback saxophone)

Piątek 10 września, godz. 16.00
Anna Wańtuch
Mothersuckers: in progress

Sobota, 11 września, godz. 16.00
Josef Ka
My body belongs to the state (iv) performance by Josef Ka, in collaboration with Michael Fischer

Niedziela, 12 września, godz. 16.00
CHRA
Semmelweis-frauenklinik : live set

O pokazach:

Flâneuries  (2021)
Anna Petelenz, Beata Malinowska-Petelenz, Franciszek Araszkiewicz
Wideo, technika mieszana, malarstwo

Jestem, więc i mnie nie ma. Głosu nie mam. Chodzę. Krzyczę. Zablokuję Twoje miasto. Wideo Flâneuries (Anna Petelenz, Beata Malinowska-Petelenz, Franciszek Araszkiewicz) odnosi się do zmiany prawa aborcyjnego Polsce i protestów, które te zmiany wywołały.

MOT/her  (2020)
Anna Wańtuch
Wideo

Prywatne jest polityczne, czyli (niegdyś) radykalnie feministyczna myśl Carol Hanisch w Mot/Her ucieleśnia się poprzez osobistą narrację Anny Wańtuch snującej intymną opowieść bezpośrednio do kamery. Herstoria w Mot/Her to rzeczywistość na pograniczu, otwarta, szukająca uznania w kontekstach społecznych.

My body belongs to the state  (2021)
Josef Ka
Wideo performance

Ciało to pole walki. Kobiece ciało jest poddawane ciągłej opresji systemów politycznych. Josef Ka, tancerka i performerka, w video performansie My body belongs to the state odnosi się do tych opresji i doświadczeń.

Więcej informacji na stronie: http://apkunstart.org/

Josef Ka „My body belongs to the ”

Anna Petelenz, Beata Malinowska-Petelenz, Franciszek Araszkiewicz „Flâneuries”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close