Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że od sierpnia 2012 roku Fundacja Ciało/Umysł dołączyła do networku APAP i wraz z ośmioma partnerami z całej Europy przez najbliższe 5 lat będzie prowadziła program wspierany przez Unię Europejską Performing Europe (2011-2016), europejski program rozwoju współczesnych sztuk performatywnych. W ramach istniejącego od dziesięciu lat programu APAP (advancing performing arts project) zorganizowano ponad 100 programów artystycznych i utworzono europejską sieć wymiany artystów i projektów artystycznych, pracowników sektora kultury oraz wiedzy praktycznej. Z powodzeniem wcielono w życie programy łączenia współczesnych, międzynarodowych i lokalnych, sztuk scenicznych. Wraz z przystąpieniem C/U do projektu zostało wybranych trzech młodych polskich choreografów, którzy będą wspierani przez Network: Kaya Kołodziejczyk, Marysia Stokłosa, Karol Tymiński.

Program Performing Europe w Polsce zostanie zainaugurowany 21 września na XI Festiwalu C/U spektaklem duńskiej choreografki Mette Ingvartsen All the Way out There.
Więcej informacji o APAP | www.apapnet.eu

Jednocześnie Fundacja C/U zakończyła drugi etap europejskiego projektu Open Latitude i stara się o jego kontynuację. Utworzony przy wsparciu programu Kultura Unii Europejskiej w 2008 roku przez czterech partnerów głównych: Latitudes Contemporaines (Francja), Les Halles de Schaerbeek (Belgia), Le manège.mons / Maison Folie (Belgia), Fundację Ciało/Umysł oraz dwóch partnerów zrzeszonych: La Maison Folie de Wazemme (Francja) i l’Arsenic (Szwajcaria), w 2010 roku zaprosił kolejnych partnerów: le Teatro
delle Moire – inicjatora Festiwalu Tańca w Mediolanie, interdyscyplinarne centrum SÍN Culture Centre w Budapeszcie oraz Le Phénix-Scène Nationale de Valenciennes (Francja).

Projekt wsparł produkcję ponad 20 europejskich choreografów, w tym pięciu polskich twórców: Teatr Bretoncaffe, Karol Tymiński, Cecko/Tuka/Wach, Kozak&Rowiński, Mikołaj Mikołajczyk/ Tomasz Bazan, zorganizował ok. 280 dni rezydencji twórczych oraz prezentacje spektakl. Na zakończenie XI Festiwalu C/U, 29 września zobaczymy muzyczny performance (M)imosa, wspierany przez
Network.

Więcej informacji o Open Latitudes | www.latitudescontemporaines.com

Fundacja C/U jest także oficjalnym polskim partnerem europejskiego networku Aerowaves , którego celem jest promocja młodych europejskich choreografów. Zainicjowany został w 1996 roku przez Johna Ashforda, wieloletniego dyrektora The Place w Londynie. Tworzą go profesjonaliści sceny tańca z 30 krajów Europy: dyrektorzy festiwali tańca, teatrów, producenci, krytycy, uznani artyści. Celem, który stawiają przed sobą członkowie, jest wynajdywanie talentów w swoich krajach i tworzenie im możliwości zaistnienia i promocji na arenie międzynarodowej. Do tej pory dwóch polskich artystów zostało wybranych do TOP 10! Aerowaves : Rafał
Dziemidok (2010) i Ola Borys (2011).

Na XI. Festiwalu C/U, zobaczymy 2 młodych choreografów wybranych przez Network: Tabea Martin oraz prezentowany już na C/U włoski artysta Alessandro Sciarroni.

Więcej informacji o Aerowaves | www.aerowaves.org

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close