Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek i piątek pierwsze popremierowe gdańskie pokazy spektaklu Duety nieistniejąceTeatru Dada von Bzdülöw. Spektakl Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla oglądać będzie można na scenie w Malarni Teatru Wybrzeże. Premiera Duetów miała miejsce podczas tegorocznej edycji festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie.

Autorem muzyki do spektaklu jest wieloletni współpracownik zespołu, Mikołaj Trzaska. Znany kompozytor, klarnecista i saksofonista stworzył wcześniej muzykę do najbardziej uznanych projektów „Dady” – m.in. Magnolii, Faktora T inspirowanego prozą Themersonów,Kilku błyskotliwych spostrzeżeń według Gombrowiczaczy zrealizowanej przed niespełna rokiem z rozmachem reinterpretacji Święta wiosnyLe Sacre. Tym razem udział Trzaski w pracy twórców miał mieć szczególny charakter – wedle zapowiedzi, miał być on niemal współreżyserem przedstawienia. Na pewno muzyk opowiada tu pewną historię; nie tylko przez swoją kompozycję, ale i dosłownie – użyczając z off-u własnego głosu.

Duety nieistniejące to czterdziesta druga premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi, poMagnolii, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w dziewiętnastoletniej historii zespołu. Magnolia (premiera w 2002 roku) pokazana była dotychczas 21 krajach Europy, a w październiku zaprezentowana zostanie na kolejnej edycji Autumn Festiwal w Budapeszcie.

Duety nieistniejące 3 i 4 listopada o 19:00 – Teatr Wybrzeże, Malarnia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close