Wersja do druku

Udostępnij

Trójmiejski Punkt Taneczny to cykl prezentacji polskich spektakli, realizowany w ramach programu Scena dla tańca IMiT. 10 października w gdańskim Klubie Żak kolejna odsłona cyklu – Aumakua Anny Haracz z Teatru Tańca i Muzyki Kino Variatino oraz Z nieba do ziemi…Marcela Leemana w wykonaniu Iwony Gilarskiej.

Anna Haracz: tak mówi o swoim spektaklu: „Aumakua …bo to jest tak, że przyczyną dźwięku jest ruch. Jeśli geometrycznie skonstruowany ruch jest matematycznie wyliczony, powstające gesty muzyczne wykazują matematyczną prawidłowość. Pitagorejczycy prawidłowość tą nazwali harmonią. Była dla nich stosunkiem liczbowym i powstawała dzięki liczbie.”

Z nieba do ziemi… to z kolei druga część tryptyku W poszukiwaniu równowagi. Reżyserem i choreografem wykonywanego przez Iwonę Gilarską przedstawienia jest Marcel Leeman, szwajcarski artysta poruszający się obecnie głównie w przestrzeni teatru fizycznego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close