Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 12 stycznia w godzinach 11.00-21.00 Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na Dzień Otwarty Biblioteki Tańca. BT to otwarta w listopadzie 2012 roku pierwsza siedziba przyznana zespołowi przez władze Miasta Gdańska. Mieści się ona w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Grunwaldzkiej 44, w dawnej filii biblioteki miejskiej.

W niedługim czasie będzie to z pewnością miejsce pracy oraz twórczych spotkań artystów, jak również centrum edukacji, oferujące różnorodny program zajęć i spotkań. Mają się tam odbywać regularne zajęcia i cykliczne warsztaty prowadzone przez artystów związanych z Teatrem Dada, a także zapraszanych gości.

Katarzyna Chmielewska: „Dzień Otwarty organizujemy przede wszystkim, by zakomunikować, że powstało w Gdańsku miejsce, w którym można rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z tańcem – i to na wielu płaszczyznach. Będą się tam odbywały cykliczne warsztaty – zarówno w tygodniu (początkujące) jak i w weekendy (zaawansowane), a także wykłady z teorii tańca, spektakle, pokazy filmów, dyskusje, a w dalszej przyszłości także rzeczywista biblioteka, w której znajdą się różnorodne publikacje o tańcu oraz, być może, także nagrania spektakli. Zapraszamy do śledzenia Biblioteki Tańca na Facebooku, gdzie umieszczamy wszelkie informacje oraz aktualny grafik.”

Teatr Dada von Bzdülöw – założony przez choreografa i reżysera – Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę – Katarzynę Chmielewską, działa w Gdańsku nieprzerwanie od 1993 roku. Jako niezależna grupa tancerzy i aktorów realizuje poszczególne spektakle w kooperacji z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury (m.in.: Teatr Wybrzeże /Gdańsk, Klub Żak /Gdańsk, Dance Advance /Filadelfia, Les Hivernales /Avignon, Stary Browar /Poznań, Teatr Nowy /Łódź). Na swoim koncie teatr ma blisko 50 spektakli. Od 2009 roku Teatr reprezentowany jest przez Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw z siedzibą w Gdańsku. Pod koniec 2012 roku Teatr Dada obchodził swoje 20-lecie.

Dzień Otwarty Biblioteki Tańca będzie okazją do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach tańca z wybitnymi choreografami i tancerzami teatru, a także do bliższego ich poznania, wspólnych rozmów i wymiany myśli oraz do zapoznania się z ofertą cyklicznych zajęć. Zgłoszenia i pytania należy kierować do koordynatora Biblioteki Tańca, Uli Zerek na adres e-mail: edukacja@bibliotekatanca.pl lub tel.: +48 500 893 649.

Szczegółowy program Dnia Otwartego Biblioteki Tańca:

11:00 – 12:00 – taniec współczesny – Katarzyna Chmielewska

12:15 – 13:45 – kontakt improwizacja – Sebastian Flegiel

14:00 – 16:00 – przerwa / wspólny lunch

16:00 – 17:00 – warsztat z pracy z ruchem i głosem – Lena Majewska

17:00 – 18:00 – taniec współczesny – Ula Zerek

18:00 – 19:00 – improwizacja – Tatiana Kamieniecka

19:30 – 21:00 – prezentacja filmu z dyskusją – Basia Świąder

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Biblioteka Tańca, ul. Grunwaldzka 44, Gdańsk- Wrzeszcz, edukacja@bibliotekatanca.pl, 500 893 649

Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdulow
KRS 0000315448 REGON 220696020

Opracowała: Magdalena Hajdysz, IKM

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close