Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 12 stycznia 2014 o godz. 19.00 Trójmiejski Punkt Taneczny i Klub Żak w Gdańsku zapraszają na pokaz spektaklu Larysy GrabińskiejGłód. Premiera przedstawienia odbyła się w kwietniu 2013 w ramach Trójmiejskiej Korporacji Tańca.

Od artystki:„Głódjest spektaklem tańca, muzyki i poezji.Składam w nim ukłon w stronę wszystkich Matek (przyszłych, niedoszłych), w stronę Matki Ziemi.Spektakl jest opowieścią o NIEJ – głodnej istocie, która po ucieczce z więzienia, odzyskawszy wzrok, słuch i czucie, wyrusza w podróż.Wiedziona niejako głosem głodu, ma nadzieję dotrzeć do miejsca przeznaczenia, do domu, w którym od dawna już ktoś na nią czeka.Po drodze przekonuje się o niezwykłości samego istnienia i rzeczy sprowadzanych często do miana zwykłych i banalnych.Z nich czerpie siłę, dzięki nim odkrywa własną moc i w końcu w nich przegląda się jak w lustrze.Odkrywa, że to co najprostsze i to co bliskie – jak grunt pod nogami – to wystarczy, by iść własną drogą w stronę marzeń, bez obaw, z ufnością i wdzięcznością.”

Głód / Larysa Grabińska

Scenariusz, choreografia: Larysa Grabińska / Konsultacje: Marta Sapierzyńska / Muzyka: Bartosz Winiecki / Muzyka na żywo: Bartosz Winiecki, Grzegorz Sokólski, Marta Sapierzyńska, Dominik Ilczuk / Wizualizacja i film: Bartosz Winiecki i Adam Burdyło / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013 – Trójmiejska Korporacja Tańca / współpraca: Klub Winda

Larysa Grabińska – tancerka, instruktorka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim (klasa fortepianu). Pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała w zespole tańca nowoczesnego w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonym przez Krystynę Grabińską. Potem tańczyła i współtworzyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca (m.in. Infantka). Współtwórczyni spektakli: Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak… z Marią Miotk (2008), Nie deptać trawnika (rezydencja/premiera 2009, Klub Żak w Gdańsku). Największy wpływ na jej kondycję i świadomość taneczną wywarli: Aleksandra Jaworska (Kielecki Teatr Tańca), Anna Haracz, Iwona Gilarska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Anna Krysiak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska.

Bilety:25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Wielodzietnej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close