Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 21 września o godz. 19.00 w ramach Trójmiejskiej Korporacji Tańca w Klubie Żak w Gdańsku (Grunwaldzka 195/197) odbędzie się premiera performansu w reżyserii Anity Wach, z udziałem jej samej, Magdaleny Jędry, Magdaleny Tuki i Anny Steller. Następnego dnia, 22 września o 19.00 pokaz spektaklu odbędzie się w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie (Teatr Studio, Scena Malarnia).

Gloria! to minimalistyczny performans i przerysowana choreografia w jednym. Opowieść o obywatelu, artyście i rewolucjoniście w wielu osobach, instruktaż dotyczący skuteczności obecności na scenie i jednoczesny wyraz tęsknoty za natchnieniem i usiłowaniem zapisania się w historii dziejów. Artystki, czując nostalgię wobec utraconej emocjonalności w teatrze, ale także i w życiu, poddają się działaniu magicznej mocy przedstawienia. W spektaklu ckliwość, przesada, emocje wyciskające łzy wzruszenia staną się wskaźnikami w procesie autoironicznego sprawdzania, czy możliwe jest, aby dekonstruować aurę niesamowitości, jednocześnie dając się jej ponieść.

Na potrzeby przedsięwzięcia Anita Wach (1974) powołała Kwartet patetyczny. Tworzą go cztery doświadczone tancerki, a przy tym cztery silne sceniczne osobowości, które spotkały się, aby w Glorii!, przy użyciu popularnych piosenek i zwykłych, kuchennych środków, prowokować intensywność i przyglądać się, jak radykalne przeżycia uwalniają pokłady rozrzewnienia i sublimują w patos.

koncept i reżyseria: Anita Wach / choreografia i wykonanie: Kwartet patetyczny – Anita Wach, Magdalena Jędra, Magdalena Tuka, Anna Steller / konsultacje reżyserskie: Magdalena Tuka / projekt graficzny: Mariusz Krawczyk / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013 – Trójmiejska Korporacja Tańca / współpraca: Fundacja Ciało/Umysł

BILETY:

25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Wielodzietnej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close