Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-16 czerwca Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w ostatniej w tym sezonie, III odsłonie nowego cyklu edukacyjno-artystycznego, zatytułowanego Taniec się czyta. W programie warsztaty, które poprowadzą Anna Steller, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka i Ula Zerek. Natomiast w sobotę performens Anny Steller i muzyka, Adama Witkowskiego, Przemieszczenie. Bezpośrednio po nim odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi Magdalena Hajdysz.


Weekend III – 15 i 16 czerwca

sobota 15 czerwca
warsztaty:
godz. 10:30 – 12:00 – Anna Steller
godz. 12:15 – 13:45 – Kasia Chmielewska
godz. 14:00 – 15:30 – Tatiana Kamieniecka

godz. 19:00 – spektakl Przemieszczenie Anna Steller
godz. 20:00 – panel dyskusyjny – Magdalena Hajdysz

Niedziela 16 czerwca
warsztaty:
godz. 11:00 – 12:30 – Ula Zerek
godz. 12:45 – 14:15 – Kasia Chmielewska
godz. 14:30 – 16:00 – Anna Steller

wstęp: jeden dzień – 30zł; dwa dni – 50zł,
wstęp na spektakl dla osób bez karnetów: 10zł
na wykład wstęp wolny

Zapisy na warsztaty pod adresem: edukacja@bibliotekatanca.pl

***


O spektaklu Przemieszczenie:

Anna Steller, performerka i tancerka, zaprezentuje performens pt. Przemieszczenie. Towarzyszyć jej będzie artysta wizualny i muzyk Adam Witkowski. Przemieszczenie według definicji antropologa kultury Richarda Schechnera to proces, w którym wkracza się w jakieś przeżycie, jest się przez nie „poruszonym” lub „tkniętym”, a potem zostaje się porzuconym w okolicach tego samego miejsca, w którym się zaczęło. W performensie artystka odniesie się do wydarzeń ze swojej przeszłości, a także stanów z teraźniejszości, próbując zmierzyć się z nimi z innej perspektywy, po to aby doznać owego stanu uniesienia, balansować na skraju tego co prawdziwe i udawane, być w transie i jednocześnie być sobą, zjednoczyć się z widownią lub dostarczyć jej rozrywki.

premiera 3.11.2012 CSW ŁAŹNIA Gdańsk
koncept, wykonanie: Anna Steller
muzyka: Adam Witkowski
kostium: Julia Porańska
video: Maciek Salamon

Performens powstał dzięki stypendium z budżetu MKiDN oraz stypendium kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close