Wersja do druku

Udostępnij

Bałtycki Teatr Tańca będzie przez cały rok 2014 pracował nad dużym projektem Niderlandy. Całość zostanie pokazana w listopadzie, ale już w marcu (21-23 marca godz. 19.00) odbędą się pokazy przedpremierowe rozpoczynające pierwszy etap tego projektu. Po raz drugi do współpracy z Bałtyckim Teatrem Tańca zaprosiła światowej sławy choreografa Jiříego Kyliána. Prowadzony przez niego Nederlands Dans Theater stanowi dla choreografki ważny punkt odniesienia. Pod opieką tego choreografa i jego asystentów tancerze będą pracować i przygotowywać się do premiery spektakli Kyliána w listopadzie 2014.

Na przedpremierowy wieczór złożą się trzy choreografie Clash, Fun i Light. Autorem pierwszej choreografii jest Patrick Delcroix, wieloletni tancerz i asystent Kyliána. Izadora Weiss zaprezentuje dwa tytuły: Fun – inspirowany tętniącym życiem Amsterdamem oraz Light, który czerpie z arcydzieła malarstwa holenderskiego– Mleczarki (Nalewającej mleko) Vermeera.

Clash

muzyka Murcof

choreografia Patrick Delcroix

kostiumy Sean Wood
światła Marc Gaillard
asystenci choreografa Sean Wood, Claire-Marie Ricarte

Fun

muzyka Niccolo Paganini, Jordi Savall, Antonio Vivaldi

choreografia Izadora Weiss

scenografia Hanna Szymczak

światła Piotr Miszkiewicz

asystenci choreografa Elżbieta Czajkowska-Kłos, Ireneusz Stencel

Light

muzyka Philip Glass

choreografia Izadora Weiss

scenografia Hanna Szymczak

światła Piotr Miszkiewicz

asystenci choreografa Elżbieta Czajkowska-Kłos, Ireneusz Stencel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close