Wersja do druku

Udostępnij

Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza Konkurs „rezydencja / premiera 2014” na projekt spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet). Wyróżnione trzy projekty (2 prace solowe i 1 trio) zostaną zrealizowane w Klubie ŻAK w okresie od lutego do kwietnia 2014. Wyróżnieni tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu: po 3.000 zł na spektakle solowe oraz 8.000 zł na spektakl trzyosobowy, pomoc techniczną (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję, możliwość skorzystania z przestrzeni do prób oraz przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem trenera – cenionego tancerza oraz choreografa. W 2014 roku trenerami będą tancerze z Chorwacji Aleksandra Janeva Imfeld i Pravdan Devlahovic (praca z trio) oraz Niemiec Martin Sonderkamp (praca z solistami). Rezydencja zakończy się premierowymi pokazami zgłoszonych spektakli. Najlepszy spektakl zostanie pokazany w ramach programu głównego Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014.


Termin składania aplikacji: 30 listopada 2013.

Rozstrzygnięcie konkursu: 18 grudnia 2013.


Termin rezydencji dla tria: 10 – 23.02.2014


Aleksandra Janeva Imfeld (Chorwacja) – tancerka, choreograf; ukończyła szkołę tańca w Zagrzebiu oraz akademie tańca w Brugii i Lier w Belgii. Jako stypendystka współpracowała z Jennifer Muller Dance Company w Nowym Jorku. Była także stypendystką Dance web w Wiedniu. Współpracowała z takimi zespołami i choreografami jak Contemporary Dance Company,Zagreb Dance Company, Ismael Ivo, Ana Mondini, System Castafiore, Brice Leroux, David Hernandez, Melanie Munt. Od kilku lat związana jest z zespołem BADco z Zagrzebia. Jej pierwszy spektakl zrealizowany z zespołem 4 wygrał Grand Prix podczas Tendances w Luksemburgu.

Pravdan Devlahović(Chorwacja) – tancerz, choreograf, pedagog, jeden z założycieli zespołu BADco z Zagrzebia. Współpracował z takimi choreografami jak Irma Omerzo (MARMOT), Sandra Banić – Naumovski, Selma Banich (OOUR). W latach 1995-1999 kształcił się w zakresie techniki he takes Cunninghama u Kiliny Cremony. Wykłada taniec na Akademii Teatralnej w Zagrzebiu.


BADco.– kolektyw artystyczny założony w 2000 roku w Zagrzebiu przez czterech choreografów/tancerzy, dwóch dramaturgów, filozofa i menedżerkę kultury (skład: Pravdan Devlahović, Ivana Ivković, Ana Kreitmeyer, Tomislava Medak, Goran Sergej Pristaš, Nikolina Pristaš, Lovro Rumihę i Zrinka Užbinec). Kolektyw BADco. jest jednym z najciekawszych zespołów działających na pograniczu tańca/teatru/performensu. Zespół prezentował swoje spektakle w takich ośrodkach i na takich festiwalach jak: Berlin (Volksbühne), New York (PS122), Dubrovnik (Art Workshop Lazareti), Rijeka (Male scene, Drugo More, Rijeka Summer Nights), Pula (MKFM), Umag (Golden Lion Festival), Prague (Dance Zone, 4+4 Days in Motion), Warsaw (Festiwal Rozdroże), London (The Place/Aerowaves), Greifswald (Tanztendänzen), Amsterdam (Julidans), Luxemburg (Coeur des Capucines), San Diego (Sushi), Berlin (Podewill), Vienna (Tanzquartier Wien), Ljubljana (Exodos), Sarajevo (Days of Croatian Culture), Novi Sad (Infant, Balkan Dance Platform), Athens (Biennale of Youth), Tallin (Kanuti Gildi), Skopje (Balkan Dance Platform), Sttutgart (Treffpunkt), Graz (Steirischer Herbst), Odessa (SEAS), Istanbul (SEAS), Madrid (In-presentable), Zadar (Zadar snova), Berlin (Tanz im August), Bergen (Oktoberdans), London (Chelsea Theatre), Lincoln (LPAC), Ankara, Roubaix (Les Reperages), Copenhagen (Metropolis Biennalen), Gothenburg (SEAS), Skegness (SEAS), Ghent (CAMPO nieuwpoort), Stockholm (Orionteatern) i in.


Termin rezydencji dla solistów: 24.03 – 07.04.2014


Martin Sonderkamp (Niemcy) – tancerz, pedagog, specjalizujący się w technice improwizacji. Występował na najważniejszych festiwalach Europy, USA, Rosji, Azji i Brazylii; wielokrotny zdobywca stypendiów kulturalnych za swoje osiągnięcia na polu tańca. Współpracował z takimi choreografami, jak Sharon Smith, Amanda Miller, Katie Duck. Wielokrotnie występował gościnnie w zespole Amandy Miller – Ballet Freiburg/Pretty Ugly.


Do pobrania:

RegulaminFormularz aplikacyjnyRegulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się także na stronie: www.gdanskifestiwaltanca.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close