Wersja do druku

Udostępnij

Juz dziś w gdańskim Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51) o godz. 18.00wystąpi Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz ze spektaklem/performansem LIVE ACT, który jest osobistą wypowiedzią tegoartysty. Transseksualne, transpłciowe wątki pojawiają się w twórczości Dziemaszkiewicza od dawna. Sednem pracy jest stawianie pytań, o to, co boskie, zwierzęce, o to, czym jest człowieczeństwo. Cielesność, nagość używana w jego spektaklach to objaw pełnej spontaniczności i naturalności. Ciało ludzkie, torf, miód, żywe motyle, wiatr to środki, które nabierają mocy przekazu w zderzeniu z autentyczna emocja i siłą duch emanującą z twórcy. „Najbardziej istotna jest otwartość, uważność i uczciwość wobec siebie samego.”– mówi Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz.

Natomiast w sobotę 8 grudnia w tym samym miejscu i otej samej godzinie pokaz przedstawienia Teatru LipZezRew Kobieta z wydm, który powstał z inspiracji dziełem japońskiego pisarza, Abe Kobo, pod tym samym tytułem.Opowiada historię narodzin miłości, która na początku jawi się nam jako zniewolenie, by w końcu stać się sensem istnienia. To, co kusi nas swym blaskiem często staje się tylko fałszywym odbiciem, a to, co wydaje się udręką jest drogą ku szczęściu. Kobieta z wydm to obraz uczucia, które rodzi się w bólu, uczucia dojrzewającego, które potrzebuje czasu i zrozumienia. To uczucie jest walką, której finał jest z góry dla każdego wygrany.

Koncepcja, choreografia, muzyka, wykonanie:
Danuta Markisz, / Bożena Zezula / Tomasz Lipski / Robert Połyń

Bilety: 5zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close