Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 2 marca o godz. 19.00 Klub Żak w Gdańsku zaprasza na spektakl Dance Avenue Lecture, czyli wykład o tańcu na przykładzie „Gwiezdnych Wojen” na wesoło inspirowany formą wystąpień publicznych typulecture. Lecture to nic innego, jak wykład – najstarszy sposób przekazywania wiedzy osobom dorosłym. Nauczyciel opowiada, zgromadzeni słuchają. Ta najstarsza uniwersytecka forma nauczania w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Na wykładach otwartych pojawiają się tłumy, a najlepsze nagrane i edytowane na youtube wystąpienia notują tysiące odsłon. Nic dziwnego, że można wysłuchać wykładów z psychologii, ekonomii, nauk ścisłych, stylu życia czy zdrowia. Można też wysłuchać wykładów o tańcu, a nawet zobaczyć jak taniec tworzy się na oczach widzów. Za koncepcję i scenariusz wieczoru odpowiada Joanna Czajkowska, a na scenie pojawią się tancerze z Dance Avenue, którzy mają w swoim dorobku wiele osiągnięć, przede wszystkim Monika Grzelak, wicemistrzyni Świata w mambo IDO i wielokrotna Mistrzyni Polski w salsie, autorka wielu choreografii m.in. do programu You Can Dance w Polsce i na Ukrainie.

Ponadto w marcu w Klubie Żak odbędą się pokazy w cyklu Trójmiejski Punkt Taneczny: 9 marca Dzikistyl Company wystąpi ze spektaklem 7.2, a 23 marca Teatr Cynada pokaże Nieme kino w choreografii Bożeny Eltermann. Natomiast 16 marca prezentacja najnowszego przedstawienia Teatru Amareya – fetish.wtf w reżyserii Doroty Androsz.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close