Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak w Gdańsku ogłasza Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2013 na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/contemporary ballet).

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2013 (dawniej: Baltic Movement Contest) odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Konkurs skierowany jest do artystów-tancerzy z krajów europejskich i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego w Europie

W konkursie mogą uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/contemporary ballet) z krajów europejskich, o udokumentowanym dorobku artystycznym lub/i dyplomowani tancerze posiadający obywatelstwo kraju europejskiego. Do Konkursu można zgłaszać sola, których premiera odbyła się w terminie między 1 stycznia 2011 roku a 31 stycznia 2013 roku lub specjalnie przygotowane na konkurs (premiera w ramach konkursu), nie krótsze niż 5 minut i nie dłuższe niż 20 minut.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs upływa 28 lutego 2013 roku (szczegóły w regulaminie konkursu na stronie gdanskifestiwaltanca.pl – uwaga: liczy się data wpływy zgłoszenia do Klubu Żak). Preselekcja i finałowa część Konkursu Solo Dance Contest 2013 odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013 w terminie 31.05 – 2.06.2013 roku. Do finału zostanie wybranych maksymalnie 12 tancerzy. Do konkursu można zgłosić maksymalnie dwa sola.

Zgłoszone sola będą oceniane przez 5 (lub 3) osobowe międzynarodowe jury. Jury dokona preselekcji, a następnie będzie oceniać w konkursie głównym. Do jury Klub Żak zaprosił osobistości artystyczne, kuratorów festiwali tanecznych oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. Skład jury zostanie przedstawiony do dnia 14 lutego 2013 na stronie internetowej gdanskifestiwaltanca.pl. Jury będzie oceniać tancerzy i sola za walory artystyczne, za poziom techniki tanecznej, za oryginalność, za świadomość przestrzeni scenicznej i za dramaturgię choreografii. W konkursie przewidziano 3 nagrody: I nagroda – 3.000 Euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 Euro.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i plan oświetlenia scenicznego znajdują się na stronie gdanskifestiwaltanca.pl. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem. Wszelkie zapytania w języku polskim lub angielskim dotyczące warunków udziału w konkursie należy kierować na adres: konkurs@klubzak.com.pl. Odpowiedzi będą zamieszczane na stronie internetowej gdanskifestiwaltanca.pl.formularz zgłoszeniowy | 2013 regulamin konkursu | 2013plan świateł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close