Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 1 grudnia o godz. 20.00 Teatr Cynada zaprasza do Klubu Żak na premierę spektaklu Nieme kino w choreografii Bożeny Eltermann. Bożena Eltermann o spektaklu:„Coś o aktywności, radosnym wysiłku, nieprzerwanym działaniu, niekończącym się ruchu, przemianie, aktywnej bierności pchającej wydarzenia w niewiadomym kierunku, bo czas ani świat nigdy nie ustaje. Coś o zmęczeniu niepozostawiającym złudzeń, o marzeniach nigdy niespełnionych i o tych, które oswoiliśmy i zamieniliśmy w rzeczywistość. Coś o bogactwie umysłu, o ubóstwie codziennej komunikacji werbalnej, o strachu o przyszłość, o teraźniejszej namiętności, o procesie krystalizowania myśli, stwarzania rzeczywistości, życiu na zakręcie, za którym nie wiadomo co się znajduje (i dobrze). Coś o nas.”

choreografia / Bożena Eltermann

występują: Aleksandra Widuto, Karolina Chojnacka, Marek Kakareko, Bożena Eltermann

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy:GAK Stacja Orunia, Fundacja Grawitacja

Przed premierą, o godz. 19.00., odbędzie także pokaz solowej pracy Eltermann, Koncert Opus 11, pierwszej części dyptyku tanecznego pod wspólnym tytułem Koncerty. Użycie terminologii odnoszącej się do utworów muzycznych ma na celu ukazanie zarówno analogii, jak i autonomii tańca w stosunku do muzyki. W przedstawieniu mamy do czynienia z pięcioma utworami muzycznymi kompozytorów takich jak: Kazuo Fukushima, Claude Debussy, Louis Moyse, Jan Sebastian Bach, Filip Emanuel Bach. Są to w większości utwory solowe na flet w wykonaniu niemieckiego flecisty, Manfreda Maiera. Kompozycja ruchowa i taniec autorstwa Bożeny Eltermann do każdego z tych utworów prezentuje odrębną myśl choreograficzną. Publiczność otrzymuje w trakcie przedstawienia klucz do zrozumienia owego procesu. Spektakl jest poprowadzony w formie „laboratorium tańca”, przez które widz porusza się wraz z przewodnikiem.

Zrealizowano w ramach Stypendium Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert Opus 11

choreografia i taniec: Bożena Eltermann

muzyka i gra na flecie: Manfred Maier

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close