Wersja do druku

Udostępnij

2 października o godz. 19.00 spektaklem Agnieszki Kamińskiej Ocaleni. Na skraju nieba zostanie zainaugurowany Trójmiejski Punkt Taneczny realizowany dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach projektu „Scena dla Tańca”. Projekt ma na celu promocję osiągnięć polskiego tańca współczesnego oraz podnoszenie świadomości społecznej na temat sztuki tańca. Projekt będzie obejmował prezentacje najciekawszych spektakli trójmiejskich, które powstały na styku różnych dziedzin sztuki i poruszają ważkie tematy społeczne, polityczne, kulturowe. W ramach projektu zaprezentujemy także spektakle z Polski, które nie były dotąd prezentowane w Trójmieście. Prezentacje w ramach projektu Trójmiejski Punkt Taneczny będą skierowane do szerokiej widowni trójmiejskiej i będą uzupełnione rozmową pospektaklową.. Różnorodny program projektu obejmuje spektakle solowe polskich choreografów (Iwona Gilarska, Magdalena Przybysz, Agnieszka Kamińska), jak i spektakle wybranych zespołów (Sopocki Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca, Teatr Tańca Capitol, Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino), pozwoli na ukazanie różnych nurtów polskiego tańca współczesnego. Projekt będzie realizowany od października do grudnia 2011.

O spektaklu Ocaleni. Na skraju nieba

Spektakl Ocaleni. Na skraju nieba niesie pytanie, na ile Człowiek ma wpływ na własny Los, a na ile Los kieruje Człowiekiem. Inspirując się powieścią Marka Jankowskiego Żelazna orchidea, która porusza temat szczęśliwego dzieciństwa bohatera dorastającego w Gdańsku czasu wojennego, aAgnieszka Kamińska eksploruje dramat samotności i opuszczenia. Spektakl jest także studium strategii przetrwania w ukryciu własnej tożsamości przed światem, dążenia Człowieka do ocalenia za wszelką cenę własnego życia i wewnętrznego kosmosu.

Pomysł, choreografia, wykonanie: Agnieszka Kamińska | reżyseria świateł: Grzegorz Ruta, Agnieszka Kamińska | muzyka, wokal: Agnieszka Kamińska | mix: Adrian Wracławek | konsultacje: Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak | kostiumy: Julia Porańska | fragmenty tekstów:The MotherA. Kamińska,Każdy przyniósł, co miał najlepszegoMieczysław Abramowicz | premiera: 23 czerwca 2010, Klub Żak

Spektakl jest realizowany dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close