Wersja do druku

Udostępnij

polskich spektakli realizowanych w ramach projektu „Rezydencja/premiera”. W tym roku opiekunami artystycznymi projektów zostali Tralaj Harrell i Roberto Zappala. Na początek o godz. 20.30 Magda Przybysz i Sergej Miangardt z przedstawieniem Dancing for the birds, they watching us, o którym Przybysz mówi: „Wraz z kompozytorem Sergejem Maingardtem zdecydowaliśmy się na stworzenie 20-minutowego obrazu – dekolażu malowanego dźwiękiem i ruchem. Naszym narzędziem stała się dekonstrukcja kultowych performansów i videoclipów z XX i XXI wieku. Trajal zachęcił nas do zastanowienia się „co by było gdyby”. Dzięki niemu wraz z Sergejem mogliśmy uwolnić szaleństwo w sposób niemalże naukowy. I tak na przykład wyobraziliśmy sobie Justina Timberlake’a, który nagrywa teledysk w duchu 4:33 Johna Cage’a czy Madonnę, która w transie niczym Abramovic siedzi przez prawie cały dzień na scenie, a ludzie podchodzą do niej i odcinają nożyczkami kawałki jej ubrania, podobnie jak w Cut Piece Yoko Ono.”

W kolejnych dniach odbędą się następne premiery, tj.: Anny Ochman (Motyl, współ. art.Roberto Zappala, 6 czerwca godz. 20.30); Kasi Ustowskiej (Hydra, współ. art. Roberto Zappala, 7 czerwca godz. 21.00); Kacper Lipiński (w OkOłO, współ. art. Trajal Harrell, 8 czerwca godz. 21.30). Wszystkie pokazy odbywać się będą w Klubie ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197).

O spektaklach:


Magda Przybysz i Sergej Miangardt Dancing for the birds, they watching us

Anna Ochman Motyl

Kasia Ustowska Hydra

Kacper Lipiński w OkOłO

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close