Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę w gdańskim Klubie ŻAK o godz. 19.00 odbędzie się premiera spektaklu Nóż, koń i schody Aurory Lubos, inaugurująca pokazy przedstawień w ramach cyklu Trójmiejskiej Korporacji Tańca podczas Gdańskiego festiwalu Tańca 2012.


Widzę mnie

Przede sobą stoję

Nie mam głowy

Gdzie jestem Ja?

Aurora Lubos o spektaklu: NÓŻ, KOŃ I SCHODY to zbitek schizofrenicznych wizji kobiety, jej postrzeganie świata, sposobów na samounicestwienie, sposobów na bycie realne w miejscu wymyślonym, fikcyjnym, papierowym, narysowanym krzywą kreską. Teatr szkiców, fragmentów historii, dźwięków, rysowany dosłownie i w przenośni, na granicy performansu. Spektakl będzie ciągiem wolnych skojarzeń, myśli budowanych jak we śnie, gestów, zmultiplikowanych „ja”.


pomysł i wykonanie: Aurora Lubos / teksty i wizualizacje: Aurora Lubos Muzyka: Jerzy Mazzoll
muzyka na żywo Mazzoll InFormation
grają: Jerzy Mazzoll, Oleg Dziewanowski, Iza Łątkowska, Wojtek Kopylec,Michał Żurawski
reżyseria świateł: Bartosz Cybowski

Zrealizowano we współpracy z Klubem Żak.

Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejska Korporacja Tańca

Aurora Lubos – tancerka, aktorka, performer. Od 1999 aktorka Vincent Dance Theatre w Wielkiej Brytanii. Jest autorką spektakli solowych Zanzibar i Niedokończone oraz instalacji Still Alive (2011), Cykl Pokarmowy (2011), 4 Kąty (2010), …No 1 (2003). W 2005 roku nominowana do nagrody „The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative”. W przeszłości współpracowała z teatrem Dada von Bzdülöw i Gdańskim Teatrem Tańca. Grała w spektaklach Aviego Kaisera Przystanek końcowy – Zaspa i Wewnątrz Ciała, oraz Tatiany Baganowej Papugaj w ramach produkcji Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce i Wielkiej Brytanii.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close